Wtorek, 4 sierpnia 2020. Imieniny Dominiki, Dominika, Protazego

Koronawirus zmienia regulamin turysty

2020-03-25 09:00:00 (ost. akt: 2020-03-25 08:22:25)

Autor zdjęcia: Nadleśnictwo Elbląg

Z uwagi na panujący stan zagrożenia epidemicznego oraz w związku z obserwowanym wzrostem frekwencji na obiektach leśnej infrastruktury turystycznej Nadleśnictwa Elbląg, w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo lokalnej społeczności z dniem 24.03.2020 r. Nadleśniczy Nadleśnictwa Elbląg wprowadził następujące zmiany w regulaminach korzystania z obiektów turystyczno-rekreacyjnych:

1. Zakaz rozpalania ognia w miejscach przygotowanych do palenia ognisk na terenie Nadleśnictwa Elbląg

2. Na wieżach widokowych Góra Pirata, Wielbłądzi Garb, Kadyński Las :
- dopuszczalna , jednoczesna ilość osób na tarasie widokowym – max. do 4 osób

3. Na ścieżce dydaktycznej Kadyński Las zaleca się ruch jednokierunkowy tzn. po schodach w górę, zejście odnogą terenową ścieżki -na wschód od schodów.

Powyższe zmiany regulaminowe będą obowiązywały do odwołania.

Prosimy turystów o wyrozumiałość , jednocześnie apelując o zwracanie szczególnej uwagi na bezpieczeństwo swoje i innych uczestników leśnych wycieczek. Rekomendujemy unikanie atrakcji turystycznych (szczególnie na wszystkich miejscach postoju pojazdów Nadleśnictwa Elbląg), gdzie gromadzi się znaczna liczba osób, która uniemożliwia zachowanie należytego dystansu. Po lasach nadleśnictwa można wędrować szlakami mniej uczęszczanymi.

Więcej informacji na temat bezpiecznego korzystania z lasu można znaleźć na stronie internetowej Nadleśnictwa Elbląg.

Aby znaleźć mniej uczęszczane miejsce zapraszamy do korzystania z aplikacji turystycznej Nadleśnictwa Elbląg pod nazwą Kraina Buka dostępna tutaj.

Nadleśnictwo Elbląg


Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.plW dzisiejszym wydaniu m.in.

Koronawirus nie wystraszył krwiodawców
Na krwiodawców z Warmii i Mazur można zawsze liczyć. Nie przestraszyli się epidemii i codziennie stawiają się do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Olsztynie. Dyrektor Grażyna Kula: mamy sytuację opanowaną.


Tanie paliwo już nie cieszy
Dawno już nie było tak tanio na stacjach benzynowych. Ceny paliw spadły nawet poniżej 4 zł za litr. Dziś jednak chyba nikogo to nie cieszy.
Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB