środa, 8 kwietnia 2020. Imieniny Amadeusza, Cezaryny, Juliany

Chudszy budżet, stadion bez modernizacji

2020-03-26 19:00:00 (ost. akt: 2020-03-27 10:42:54)

Autor zdjęcia: UM Elbląg

W ostatnich latach miasto na modernizację stadiony miejskiego w Elblągu wydało kilka milionów złotych. Potrzeby jednak są większe, a na kontynuacje prac liczą miejscowi kibice. Niestety, w obliczu mniejszych wpływów do miejskiego budżetu nie wiadomo, kiedy prace na obiekcie będą wznowione.

Elbląscy kibice niepokoją się i pytają się, na jakim etapie jest obiecywana modernizacja stadionu piłkarskiego przy ulicy Agrykola? Pojawiły się bowiem informacje, że ustalony pomiędzy klubem ZKS Olimpia Elbląg a władzami miasta harmonogram prac, może nie zostać dotrzymany.

W planie modernizacji mowa była m.in. o modernizacji żelbetowej trybuny od strony zachodniej wraz z budową zadaszenia, modernizacji trybun łukowych czy tez budowie kas.

W tej sprawie o informacje do władz Elbląga wystąpił radny Rafał Traks.

— Jakie jest stanowisko władz miasta związane z modernizacją stadionu miejskiego? — pytał przedstawiciel mieszkańców. — Przedstawione propozycje miały być realizowane już w 2018 roku. Niestety, ze względu na niewystarczające środki w budżecie miasta, zadania zostały przesunięte.

Jak zapewnia Witold Wróblewski, "podejmowane są działania mające na celu poprawę stanu bazy sportowej przy ulicy Agrykola".

— W latach 2016-2018 na obiekcie tym wykonano szereg prac modernizacyjno-inwestycyjnych, w tym m.in. przebudowano i rozbudowano budynek socjalno-szatniowy z dostosowaniem do wymogów licencyjnych dla I ligi, wybudowano oświetlenie sportowe płyty boiska piłkarskiego, wyposażono obiekt w rozkładany rękaw komunikacyjny dla zawodników, a także wybudowano parking z kilkudziesięcioma miejscami postojowymi — wyliczył gospodarz Elbląga.

Jak dodał Wróblewski, całość nakładów wyniosła blisko 6 milionów złotych, z czego kwota 4,5 miliona pochodziła z kasy miejskiej.

— Widzę potrzebę kontynuowania rozpoczętych prac modernizacyjnych na stadionie przy ulicy Agrykola, jednakże, biorąc pod uwagę trudną sytuację budżetową miasta w 2020 roku, spowodowaną mniejszymi wpływami po obniżce podatków PIT i CIT, oraz potrzebą zabezpieczenia podwyżek w oświacie, wystąpiła konieczność ograniczenia wydatków inwestycyjnych — wyjaśnił prezydent.


Dodał także, że "wskutek wprowadzonych przez rząd RP zmian ustawowych dochody gminy miasta Elbląg w 2020 roku są niższe o 42,5 miliona złotych".

Gospodarz Elbląga nie poinformował, kiedy modernizacja stadionu będzie mogła być kontynuowana.

Łukasz Razowski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB