Wtorek, 11 sierpnia 2020. Imieniny Luizy, Włodzmierza, Zuzanny

Zderzenie dwóch samochodów - obaj kierowcy nietrzeźwi

2020-04-27 11:11:56 (ost. akt: 2020-04-27 11:21:31)

Autor zdjęcia: KMP Elbląg

W miejscowości Robity doszło do dość nietypowego wypadku drogowego. Spowodował go pijany mężczyzna kierujący saetem. Zderzył się z kobietą, która kierowała osobowym peugeotem i jechała z naprzeciwka. Kobieta również była nietrzeźwa.

Do takiego nietypowego drogowego spotkania doszło w sobotę chwile przed północą na drodze w okolicach miejscowości Robity. 47-letni mężczyzna kierujący seatem zjechał na prawe pobocze i zderzył się z drzewem a następnie trafił na przeciwległy pas ruchu, gdzie uderzył w nadjeżdżającego peugeota. Autem tym kierowała 49-letnia kobieta. Jak się okazało po przyjeździe policjantów, zarówno kierujący seatem jak i kobieta z peugeota byli pijani. Badanie alkotestem wykazało u mężczyzny 2,08 promila a u kobiety 1,36 promila.

Dodatkowo po sprawdzeniu 47-latka w policyjnej bazie danych, okazało się że ma on aktywny zakaz kierowania pojazdami. Teraz odpowie za spowodowanie wypadku oraz kierowanie w stanie nietrzeźwości a także niestosowanie się do orzeczonego zakazu. Może mu grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności. 49-latka odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości. Górna granica kary w tym przypadku to 2 lata pozbawienia wolności.

kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu


Czytaj e-wydanie
Dziennik Elbląski zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB