Piątek, 10 lipca 2020. Imieniny Filipa, Sylwany, Witalisa

Wsparcie dla szpitala trafiło również do Elbląga

2020-04-29 16:00:00 (ost. akt: 2020-04-29 10:43:51)

Autor zdjęcia: Katarzyna Kozioł

Platformę stworzył zespół składający się z 30 specjalistów. Tak rozwinął się ogólnopolski system wsparcia społecznego szpitali, który pomocą objął już 253 szpitale ze 135 polskich miast. Wśród nich znalazła się też elbląska placówka.

W systemie www.wsparciedlaszpitala.pl zarejestrowało się już 188 koordynatorów. Jednym z nich jest elblążanka od lat związana z wolontariatem – Katarzyna Kozioł. To właśnie ona jakiś czas temu przekazała napoje, ekspres i zapas kawy pracownikom Szpitala Miejskiego im. Jana Pawła II w Elblągu. Prezenty dla personelu podarowała firma z Bielsko-Białej.

Działanie strony jest bardzo intuicyjne, podzielona jest na dwa główne segmenty – dla szpitali i dla darczyńców. Zgłoszenie szpitala do systemu umożliwia twórcom programu utworzenie dedykowanego konta. Wówczas wyznaczony pracownik placówki może na bieżąco aktualizować listę potrzebnych produktów i sprawdzać, jaka pomoc i na kiedy dotrze do szpitala.

Druga główna część strony to ta przeznaczona dla chcących pomagać. W systemie stworzono trzy profile osób pragnących wspierać szpitale – darczyńca, czyli osoby lub firmy, które chcą przekazać szpitalom usługi lub produkty, firma – dla reprezentantów dużych przedsiębiorstw, które pragną przyłączyć się do akcji oraz koordynator lokalny – osoba o dużych zdolnościach organizacyjnych, która ma już doświadczenie w zbiórkach i transportowaniu darów do potrzebujących.

Koordynatorem lokalnym w Elblągu została Katarzyna Kozioł. Co skłoniło ją do tej decyzji? – Myślę, że pomoc dla personelu medycznego jest bardzo potrzebna. Nie będę oryginalna, jak powiem, że trzeba wspierać pierwszą linię frontu walki z wirusem, żeby mogli bezpiecznie pracować. To taki czas, w którym wszyscy potrzebujemy wsparcia i pochylenia się nad drugim człowiekiem. O platformie dowiedziałam się od kolegi z innego wolontariatu. Zgłosiłam się, ponieważ pomyślałam, że to może połączyć wspólne działania, dając pozytywny efekt. W Elblągu jest dużo świetnych akcji. Wolontariusze Szlachetnej Paczki współpracują z Regionalnym Centrum Wolontariatu i dzięki temu możemy wspólnie działać i pomagać. Dziękujemy bardzo wszystkim zaangażowanym w niesienie pomocy.

kk

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB