Poniedziałek, 12 kwietnia 2021. Imieniny Juliusza, Lubosława, Wiktoryny

Wyładnijmy Elbląg: moje podwórko – tu mieszkam

2020-05-07 08:00:00 (ost. akt: 2020-05-06 17:46:38)

Autor zdjęcia: Marek Lewandowski

Organizatorem konkursu jest Departament Urbanistyki i Architektury Urzędu Miejskiego w Elblągu przy współpracy Warmińsko-Mazurskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Elblągu oraz Centrum Sztuki Galeria El. Od pierwszej edycji honorowy patronat nad konkursem objął Witold Wróblewski.

Konkurs adresowany jest do uczniów szkół podstawowych oraz uczniów i wychowanków specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych z terenu Elbląga.
Głównym celem konkursu jest uwrażliwienie dzieci i młodzieży na problemy estetyki przestrzeni publicznej Elbląga przez kształtowanie postawy obserwacji i wartościowania. Ponadto - stymulowanie intelektualnego i emocjonalnego rozwoju poprzez aktywność twórczą, promowanie osiągnięć uczniów uzdolnionych plastycznie oraz rozwijanie różnorodnych form i technik plastycznych.

Punktem kulminacyjnym zeszłorocznej edycji konkursu pod hasłem „rysuję, maluję – odkrywam moje miasto” był wernisaż wystawy prac konkursowych, który odbył się 12 czerwca 2019 r. w Centrum Sztuki Galeria El. Uroczyste podsumowanie konkursu połączone z wręczeniem nagród wszystkim uczestnikom, przy licznym udziale dzieci i młodzież elbląskich szkół, uświetnił swoim występem zespół Szalone Małolaty z Młodzieżowego Domu Kultury w Elblągu. Wystawa prac konkursowych w krużganku Galerii El, prestiżowej instytucji kulturalnej naszego miasta trwała dwa tygodnie.

W tym roku z uwagi na sytuację epidemiczną konkurs zostanie przeprowadzony w warunkach pracy zdalnej. Zdjęcia prac będą eksponowane w utworzonej na stronie internetowej miasta wirtualnej galerii. Wernisaż wystawy prac zgłoszonych do konkursu planowany jest na 16 czerwca.

Więcej informacji tutaj.

UM Elbląg

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB