Sobota, 30 maja 2020. Imieniny Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama

Mieszkańcy miasta tracą pracę

2020-05-11 08:00:00 (ost. akt: 2020-05-12 08:24:43)

Autor zdjęcia: Marek Lewandowski

Elblągu zwolnień ciąg dalszy. — Jak wynika z informacji otrzymanych od przedsiębiorców, sytuacja małych firm z branży usługowej tj. fryzjerskiej, kosmetycznej, gastronomicznej, czy handlowej w związku z panującą pandemią jest bardzo trudna — informuje Katarzyna Piasecka, kierownik Działu Pośrednictwa i Poradnictwa Zawodowego PUP Elbląg. — Mimo tego otrzymujemy także telefony od osób, które zainteresowane są otwarciem własnych działalności gospodarczych — dodaje.

W połowie kwietnia kilka firm z Elbląga powiadomiło Urząd Pracy o zwolnieniach. Należą do nich między innymi Gino Rossi — sklep tej marki nie będzie dłużej funkcjonował w elbląskim Centrum Handlowym Ogrody. Do końca czerwca zwolnionych ma zostać czterech pracowników. Trzy osoby stracą pracę w związku z likwidacją sklepu Camaieu Polska, który również działał dotychczas w CH Ogrody.

Kadyny Folwark Hotel&SPA zwolni 17 osób, a w maju wypowiedzenia trafią do 28 pracowników kasyna. Santander Consumer Bank zapowiedział zwolnienia 430 pracowników w całej Polsce, nie ma jednak danych, czy informacja ta dotyczy również elbląskich placówek.

Na ten moment niewiele się zmieniło. Do zwolnień dołączyła spółka Wiwaldi Junior, która w Elblągu ma jeden hotel, z ostatnim dniem kwietnia zwolniono tam 19 osób.

na


Czytaj e-wydanie
Dziennik Elbląski zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Claudia Klein #2924461 | 82.102.*.* 23 maj 2020 00:04

    Witam i witam w Spotcap Global Loan Services, nazywam się Claudia Klein, jestem pożyczkodawcą, a także konsultantem ds. Pożyczek. Czy naprawdę potrzebujesz wsparcia finansowego? potrzebujesz pożyczki na różne cele? jeśli twoja odpowiedź brzmi „tak”, radzę skontaktować się z moją firmą za pośrednictwem | spotcapglobalservices@gmail.com | lub napisz do nas na WhatsApp: +4915758108767 | i mieć pożyczkę na koncie w ciągu 24 godzin, ponieważ zapewniamy doskonałe usługi pożyczkowe na całym świecie. Oferujemy wszelkiego rodzaju usługi pożyczkowe (pożyczki osobiste, pożyczki biznesowe i wiele innych), oferujemy pożyczki zarówno długoterminowe, jak i krótkoterminowe, a także możesz pożyczyć do 15 milionów euro. Moja firma pomoże Ci osiągnąć różnorodne cele dzięki szerokiej gamie produktów kredytowych. Wiemy, że uzyskanie legalnej pożyczki zawsze było ogromnym problemem Dla osób, które mają problem finansowy i potrzebują jego rozwiązania, wiele osób tak trudno jest uzyskać pożyczkę w lokalnych bankach lub innych instytucjach finansowych ze względu na duże zainteresowanie stopa, niewystarczające zabezpieczenie, stosunek zadłużenia do dochodu, niska ocena wiarygodności kredytowej lub z jakichkolwiek innych powodów. Nigdy więcej czasu oczekiwania ani stresujących wizyt w banku. Nasza usługa jest dostępna 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu - możesz uzyskać pożyczkę i dokończyć swoje transakcje, kiedykolwiek i gdziekolwiek jej potrzebujesz. Świadczymy 24-godzinne usługi pożyczkowe światowej klasy. W przypadku pytań / pytań? - Wyślij wiadomość e-mail do | spotcapglobalservices@gmail.com | lub napisz do nas na WhatsApp: +4915758108767 | I Natychmiastowa odpowiedź. Twoja rodzina, przyjaciele i koledzy nie muszą wiedzieć, że masz mało gotówki, po prostu napisz do nas, a otrzymasz pożyczkę. Twoja wolność finansowa jest w twoich rękach!

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. STOP USTAWIE 447 #2920718 | 109.241.*.* 15 maj 2020 05:36

    Nie ma żadnej pandemi! To wymysł oszołomów i sianie paniki i psychozy! OBUDŻCIE SIĘ WRESZCIE I WYŁĄCZCIE TELEWIZOR!

    ! - + odpowiedz na ten komentarz