Niedziela, 29 listopada 2020. Imieniny Błażeja, Margerity, Saturnina

Ponad 700 maseczek od Służby Więziennej [ZDJĘCIA]

2020-05-14 11:00:00 (ost. akt: 2020-05-14 10:15:03)

Autor zdjęcia: ZK Kwidzyn

Resort Sprawiedliwości pomaga w walce z koronawirusem. Kombinezony medyczne, maseczki oraz fartuchy – więzienia przyłączyły się do akcji na polecenie ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry. Na apel o pomoc zareagowali także funkcjonariusze Zakładu Karnego w Kwidzynie.

W ostatnim czasie ponad 700 maseczek przekazali funkcjonariusze kwidzyńskiej Służby Więziennej personelowi lokalnych instytucji pomocowych, w tym Hospicjum Św. Wojciecha, Domu Pomocy Społecznej, Miejskiemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej, Domu Dziecka w Kwidzynie i Ryjewie oraz kadrze zaprzyjaźnionych przedszkoli.


Na środki ochrony osobistej wydano pieniądze funkcjonariuszy i pracowników więziennictwa, a także przyjaciół współpracujących z zakładem karnym. Zbiórkę zainicjowała wychowawczyni kwidzyńskiego więzienia.

W ramach prowadzonej w całej Polsce akcji #ResortSprawiedliwościPomaga we wszystkich jednostkach penitencjarnych, w tym również w Zakładzie Karnym w Kwidzynie produkowane są środki ochrony osobistej. Trafiają one do najbardziej potrzebujących - szpitali, domów dziecka ale także do mieszkańców regionu.

Każdego dnia funkcjonariusze służb mundurowych służą obywatelom, chroniąc ich przed różnymi zagrożeniami. W codziennej służbie dbamy o bezpieczeństwo publiczne. W czasach pandemii nie możemy zapomnieć zwłaszcza o lakarzach, ratownikach medycznych, personelu instytucji pomocowych, którzy poświęcają się dla dobra całego społeczeństwa. Nie możemy zapomnieć o ich ochronie. W polskich więzieniach, dzięki zaangażowaniu funkcjonariuszy Służby Więziennej, wiele osób szyje m.in. maseczki ochronne, które trafiają do najbardziej potrzebujących – mówi kpt. Anna Orzechowska-Winnicka, inicjatorka maseczkowej pomocy.

Funkcjonariusze ZK Kwidzyn nie ustają w pomocy. Maseczki szyte są przez cały czas. Więziennicy planują następne wizyty w ośrodkach pomocowych.

Chcemy podziękować wszystkim ludziom dobrej woli, którzy okazali nam pomoc w przeprowadzeniu akcji. Poprzez kolejną inicjatywę ruszyliśmy z pomocą do społeczeństwa. Wielkie ukłony kierujemy do naszych zaprzyjaźnionych krawcowych m.in. do członków naszych rodzin ale także Izy i Elżbiety. To właśnie te osoby umożliwiły uszycie takiej ilości środków ochrony.

kpt. Karol Bylczyński


Czytaj e-wydanie
Dziennik Elbląski zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. olo2650 #2920816 | 31.0.*.* 15 maj 2020 09:55

    Szacunek dla takich działań,wielka pochwała,gdzie są inicjatywy pomocy np.przez kościól.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz