Niedziela, 31 maja 2020. Imieniny Anieli, Feliksa, Kamili

Jak zarabiać w domu?

2020-05-14 20:00:00 (ost. akt: 2020-05-14 15:15:39)

Autor zdjęcia: pixabay

W sytuacji zagrożenia zdrowia, życie większości z nas toczy się w domach i w internecie, a wiele stacjonarnych biznesów zostało szybko przeorganizowanych lub nawet zamkniętych na jakiś czas. Pracownicy, którzy mieli taką możliwość pracują zdalnie w domu. Jednak nie wszystkie firmy mogą funkcjonować w świecie online. Nie wszystkie zadania też możemy wykonać z domu. Dlatego też potrzebujemy znaleźć inne rozwiązania na tu i teraz, aby przychód mógł zostać wznowiony.

Im szybciej znajdziemy alternatywne źródło dochodu, tym lepiej dla nas. Myśląc o "tu i teraz" warto spojrzeć na swoje doświadczenia z różnych perspektyw, ponieważ opcji na zarabianie jest kilka. Kryzys może być szansą na zmianę i to nie tylko zmianę w życiu osobistym, ale i szansą na zmiany w sposobie prowadzeniu biznesu.

Świat ma teraz czas na wiele przemyśleń. Dużo ludzi będzie sobie właśnie teraz uświadamiała, co rzeczywiście jest ważne i nie jeden z nas przewartościuje sobie pewne kwestie.

A zatem czy można zarabiać, nie wychodząc z domu? Tak! Co więcej, to prostsze niż mogłoby się wydawać.

Jak zarabiać w domu?


• Sprzedaj stare ubrania i nieużywane sprzęty
Zacznij od zrobienia porządku w całym domu. Sprzątając w szafkach, odkładaj rzeczy, których już nie używasz. Dotyczy to zarówno ubrań, jak i sprzętu elektronicznego. Jeśli nie użyłaś lub nie użyłeś danej rzeczy przez ostatni rok, istnieje minimalne prawdopodobieństwo, że zrobisz to w przyszłości. Kolejny krok to stworzenie konta na platformie internetowej umożliwiającej sprzedawanie ubrań i przedmiotów, a dalej droga już prosta.

• Udzielaj korepetycji on-line
Wielu uczniów i studentów potrzebuje teraz pomocy korepetytora. Jeśli mówisz biegle po angielsku albo znasz inne języki, jesteś mistrzem z matematyki lub innej dziedziny, możesz śmiało udzielać korepetycji przez internet. Do komunikacji najczęściej wybiera się popularne platformy, z których na co dzień korzysta większość z nas.

• Wypełniaj ankiety on-line
To odpowiednie zajęcie dla osób, które chcą zrobić coś pożytecznego, a przy okazji sobie dorobić. Ankiety internetowe pochłaniają sporo czasu. Wypełnienie jednej zajmuje od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu minut. Nie jest to jednak niestety zbyt opłacalne zajęcie. Aby zarobić około 300 złotych, musisz spędzić przed komputerem przynajmniej kilka godzin.

• Zostań blogerem
Tym razem zwracamy uwagę na działanie długofalowe. To znaczy, że nie przyniesie ono pieniędzy od razu. Jak powszechnie wiadomo, popularni influencerzy nie mogą narzekać na niskie zarobki. Jeżeli myśleliście kiedyś na przykład o założeniu kanału na platformie video, teraz macie do tego idealną okazję!

Wielu pracodawców zatrudnia pracowników zarządzających firmowymi stronami w mediach społecznościowych. Możesz założyć własny profil, na którejś ze znanych platform. Jednak nie licz na zyski od razu. Potrzebny jest czas, reklama oraz ciekawe treści.

Jeśli posiadasz umiejętności związane z tworzeniem lub edycją grafik, to możesz poszukać zleceń w tym zakresie. Może chcesz nauczyć się obsługi takiego programu? Taka umiejętność przyda się do prowadzenia mediów społecznościowych, czy sprzedaży produktów przez internet.

• Pisz treści , artykuły, tłumacz teksty
Jeśli lubisz pisać i znasz się na nowoczesnej komunikacji to możesz przygotowywać teksty na strony internetowe, blogi, do newsletterów, reklam lub mediów społecznościowych. Nie potrzebujesz doświadczenia. Wybierz tylko dziedzinę, którą się interesujesz. Dobrze znasz język obcy? Możesz zarobić na tłumaczeniu tekstów.

• Programuj
Interesujesz się tym tematem? Może pora nad nim przysiąść i dowiedzieć się czegoś więcej? Może okazać się, że jeszcze zmienisz branżę. Praca w tym zawodzie wymaga wiedzy i specjalistycznych umiejętności. Nie będziesz zarabiać od razu, ale z czasem i doświadczeniem te zarobki będą rosnąć.

• Udzielaj konsultacji on-line
Jeśli prowadziłaś zajęcia stacjonarne, możesz prawdopodobnie przenieść działalność do internetu i organizować warsztaty dla rodziców, dzieci, kobiet, młodzieży itd. Sprawdzą się też wszelkie usługi coachingowe, doradcze, wspierające i terapeutyczne.

• Zajmij się rękodziełem
Być może przyszedł czas na stworzenie usługi lub produktu na bazie Twojej pasji!
Może umiesz dziergać na szydełku i wszyscy w rodzinie mają Twoje obrusy i serwetki, a do tego lubisz o tym opowiadać – możesz to teraz wykorzystać. Zastanówcie się, czy możecie jakoś wykorzystać swoje hobby, takie jak pisanie, szycie, gotowanie, czy pieczenie.

Niektóre pomysły możesz wdrożyć od razu, inne wymagają wiedzy i przygotowania. Praca przez internet może być dla Ciebie alternatywnym źródłem dochodu, kiedy jesteś w domu lub chcesz zarobić dodatkowe pieniądze. Nie czekaj na rozwój wydarzeń. Działaj i zdobywaj nowe umiejętności.


Kluby Kobieta i Pieniądze nie zwalniają na czas epidemii. Uważamy, że właśnie teraz jest ten czas, kiedy powinnyśmy pomyśleć o swoich budżetach domowych. To właśnie teraz w tej trudnej sytuacji trzeba przeanalizować swoje finanse i zastanowić się, w jakiej są kondycji.

Właśnie dlatego nasze spotkania przeniosłyśmy do strefy on-line. Wspieramy Polki w rozwoju inteligencji finansowej.
Spotkajmy się na ZOOMie
ELBLĄG 19.05.2020 godz 17.30
OLSZTYN 22.05.2020 godz 18.30

Wioletta Michalak, Klub Kobieta i Pieniądze

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Karo #2920657 | 37.248.*.* 14 maj 2020 21:23

    Dziękuję za rzetelny i konkretny artykuł, pozdrawiam

    ! - + odpowiedz na ten komentarz