Sobota, 11 lipca 2020. Imieniny Benedykta, Kariny, Olgi

Dlaczego nasze dzieci nie żyją?

2020-05-16 12:00:10 (ost. akt: 2020-05-16 10:38:56)

Autor zdjęcia: K

W Szpitalu Miejskim w Elblągu na świat miało przyjść długo wyczekiwane przez rodziców dziecko. Niestety noworodek urodził się martwy. Sprawą zajmują się Prokuratura Regionalna w Gdańsku oraz Ministerstwo Zdrowia.

Ojciec zmarłego dziecka: — Lekarz, który prowadził ciążę mojej żony, dał nam skierowanie na KTG do szpitala. Następnego dnia zgodnie z zaleceniem udaliśmy się na to badanie. To było w piątek. Lekarz stwierdził 8 punktów w skali Fishera. Gdyby żona dostała 7 punktów, musiałaby zostać na obserwacji. Powiedział nam tak: „No, nie za bardzo to badanie, ale może być, widzimy się w poniedziałek”. W poniedziałek stawiliśmy się w szpitalu. Żona była umówiona na cesarskie cięcie, które miało się odbyć dzień później. Niestety stwierdzono śmierć dziecka. Nie wiadomo, kiedy nastąpiła.

Zrozpaczony ojciec nie zamierzał pozostawić sprawy śmierci swojego dziecka bez jej wyjaśnienia. Zaczął działać od razu.
— Lekarz cały czas nas zapewniał, że zlecona jest sekcja prokuratorska — opowiada. — Ale ja postanowiłem sam zgłosić do prokuratury tę sprawę. Poszedłem zrobić zdjęcia dokumentów, żeby wszystko zabezpieczyć. I Prokuratura Okręgowa w Elblągu wszczęła postępowanie.

Przekazała ją jednak Prokuraturze Regionalnej w Gdańsku, która specjalizuje się w błędach medycznych.
— Postępowanie jest w toku — mówi Marzena Muklewicz, rzeczniczka prasowa Prokuratury Regionalnej w Gdańsku. — W tej sprawie wykonywane są czynności procesowe i gromadzony jest materiał dowodowy. Między innymi przyjęto zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa i pozyskano dokumentację medyczną ze Szpitala Miejskiego w Elblągu. Obecnie pozyskiwana jest pozostała dokumentacja medyczna. Czekamy również na wyniki sekcji zwłok. W dalszej kolejności planowane jest przesłuchanie świadków.

Ojcu dziecka to nie wystarczyło. Postanowił zainteresować sprawą jeszcze jedną instytucję. Napisał do Ministerstwa Zdrowia. W odpowiedzi ministerstwo poinformował go, że zlecono kontrolę w Szpitalu Miejskim w Elblągu „w zakresie oceny prawidłowości całości postępowania personelu medycznego oraz prawidłowości procesu diagnostyczno-terapeutycznego zastosowanego wobec kobiety”.

O komentarz poprosiliśmy Szpital Miejski.
— Nie udzielamy informacji w tej sprawie — usłyszeliśmy od Małgorzaty Adamowicz, rzeczniczki prasowej. — Sprawa została zgłoszona do prokuratury i tam będą podjęte wszelkie działania i wyjaśnienia.

— To miało być nasze pierwsze dziecko — mówi dziś zrozpaczony ojciec. — Nie jesteśmy pierwszej młodości, więc nie wiem, czy jeszcze będzie nam dana kolejna szansa. Nie możemy pogodzić się z tym, co się stało, z odejściem naszego synka.

To nie jedyna tego typu sprawa związana ze Szpitalem Miejskim w Elblągu. W listopadzie 2018 roku miały w nim miejsce narodziny dziecka, którego nie udało się uratować.

Dwa dni po terminie porodu przyszłą mamę lekarz skierował do szpitala na obserwację.
— Mam wrażenie, że lekarz, który nas przyjął, skupił się na dokumentach, a nie na stanie zdrowia żony i dziecka — wspomina mężczyzna. — Byłem tylko przy badaniu i kazali mi iść do domu. Później, już po porodzie, okazało się, że możliwe jest, że lekarz pomylił puls dziecka z pulsem żony. Ostatecznie żonę skierowali na cesarskie cięcie. Próbowali dziecko reanimować, ale niestety nie udało się go uratować. Co było przyczyną śmierci? Nie wiadomo... — odpowiada.

I podkreśla: — Na spotkaniu ordynator zapewniał nas, że nie zostaniemy z tym sami, że nie zamiecie tej sprawy pod dywan, że zgłosi sprawę do prokuratury. Ostatecznie okazało się, że nikt ze szpitala sprawy nie zgłosił. Sami oddaliśmy sprawę do prokuratury. Nadal jest w toku.
I tą sprawą również zajmuje się wyspecjalizowana w kwestii błędów medycznych Prokuratura Regionalna w Gdańsku.

— Uważam, że to, co się stało z naszym dzieckiem, było efektem błędu lekarza, który odbierał poród. — Ojciec dziecka nie ma wątpliwości. — To miało być nasze pierwsze dziecko. Po tym, co się stało, musieliśmy pójść do psychiatry. Niestety łatwo nie jest — opowiada mężczyzna.

I dodaje: — Najgorzej jest, kiedy żona widzi albo słyszy jakiegoś niemowlaka. Ostatnio przyszli do nas znajomi z kilkumiesięcznym dzieckiem i ono zaczęło płakać. To było dla nas piekło nie do opisania. Najgorsze jest to, że lekarz obiecał, że załatwi żonie psychiatrę i psychologa, a później mówił, że nie mógł się do niego dodzwonić.

na

Komentarze (16) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Joan Porras #2944538 | 5.253.*.* 6 lip 2020 11:33

  CIR: Nazywam się Joan Porras. Chcę opowiedzieć tutaj swoją historię o tym, jak dr Ogundele sprowadził dla mnie męża swoim zaklęciem w ciągu 24 godzin, a zaklęcie jest nieszkodliwe. Wszędzie szukałem pomocy, ale tylko dr Ogundele był w stanie pomóc. Skontaktowałem się z kimś, komu wcześniej pomagał w Internecie. Jeśli potrzebujesz pomocy, radzę napisać do niego, jeśli potrzebujesz pomocy za pośrednictwem WhatsApp lub Viber Chat: +27638836445. E-mail: ogundeletempleofsolution@gmail.com. Powiedziałem mu, że podzielę się z nim dobrymi wieściami, jest niesamowity.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Curt Lennix #2934764 | 102.89.*.* 17 cze 2020 16:31

  ALERT Oszustwa internetowego‼ ️ Dzisiejszy internet jest pełen reklam oszustw, głównie w komentarzach różnych stron i blogów. Wiele osób padło ofiarą oszustwa i straciło dużo pieniędzy dla oszustów. Większość typowych oszustw, jakie możesz zobaczyć AM Oszustwo związane z pożyczką bankową. ❌ Oszustwo opcji binarnych. SC Oszustwo z użyciem listów. SC Oszustwo hakerskie. i straciłem więcej ...... „Najważniejsze pytanie brzmi:„ Czy ktoś może odzyskać swoje pieniądze utracone w wyniku oszustwa internetowego ”? Powiem tak i powiem ci jak. Jedynym sposobem na odzyskanie twojego jest zatrudnienie hakera, który pomoże ci odzyskać pieniądze od tych oszustów, a dziś jest twój szczęśliwy dzień, właśnie spotkałeś facetów idealnych do pracy. KIM JESTEŚMY? Jesteśmy PYTHONAX, grupą wykwalifikowanych hakerów i poświęciliśmy swój czas, aby pomóc osobom fizycznym odzyskać swoje pieniądze z Oszukańców INTERNETOWYCH. Przeprowadzono badanie w celu obliczenia kwoty pieniędzy utraconych w wyniku oszustwa i potwierdzono, że ponad 3 miliardy USD rocznie. JAK DZIAŁAMY❔ Przede wszystkim badamy oszusta przyniesionego do nas przez zhakowanie urządzenia osoby (telefonu lub komputera) w celu uzyskania informacji o tym, w jaki sposób, gdzie ta osoba przechowuje pieniądze, których oszukuje (tak wielu oszustów tak naprawdę nie oszczędza pieniądze w bankach, głównie gromadzą pieniądze w portfelu Bitcoin, dzięki czemu jest to bezpieczne i niemożliwe do wyśledzenia przez władze) i pracujemy nad strategią odzyskania pieniędzy i oddania ich komuś, kogo oszukali. Kontakt z nami jest prosty, po prostu daj nam wiadomość poprzez poniższy e-mail. E-mail: PYTHONAX@OUTLOOK.COM Jeśli jesteś ofiarą oszustwa internetowego lub znasz kogoś, kto to jest, skontaktuj się z nami natychmiast. Możesz

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Camilla Karlsen #2933593 | 185.212.*.* 14 cze 2020 23:57

  WITAJ; Czy potrzebujesz pożyczki? Udzielamy pożyczek dla osób fizycznych: pożyczki osobiste na cele konsumpcyjne, pożyczki mieszkaniowe, spłaty kredytu, spłaty zadłużenia (w celu zebrania wszystkich długów w jednym kredycie), pożyczki studenckiej, pożyczki na sfinansowanie zakupu samochodu. Potrzebujesz pożyczki na sfinansowanie swojego projektu? Możemy wesprzeć cię pożyczką na realizację twoich projektów, takich jak: budowa twoich domów, biur, gospodarstw rolnych, a także finansowanie twoich projektów turystycznych, twojej firmy lub projektu, na który potrzebujesz finansowania zewnętrznego. Potrzebujesz funduszu inwestycyjnego? Możemy inwestować w twoje duże projekty. Jest to zarezerwowane dla firm poszukujących inwestorów do finansowania swoich projektów badawczych, projektów nieruchomości, przejęć i innych potrzeb biznesowych. WYBIERZ NAJLEPSZE OPCJE POŻYCZKI TERAZ !!! Aby uzyskać więcej informacji na temat naszych usług, skontaktuj się z nami za pośrednictwem tego adresu e-mail: novaglobalfinances@gmail.com Co oferujemy; Oferujemy wszelkiego rodzaju usługi kredytowe, zarówno pożyczki zabezpieczone, jak i niezabezpieczone, konsolidację zadłużenia i wiele innych po bardzo rozsądnych cenach. NOVA GLOBAL FINANCIAL SERVICES jest spółką zależną jednej z najsilniejszych grup finansowych w Europie i na świecie z dużym kapitałem. NOVA GLOBAL FINANCIAL SERVICES realizuje strategię bycia obecnym tam, gdzie jest wzrost, łączenia klientów z możliwościami, które stwarza, pomagania firmom w rozwoju, ekonomii prosperowania i realizacji indywidualnych ambicji. Wyślij prośbę o pożyczkę teraz !!! Imię i nazwisko: Camilla Karlsen (dyrektor centrum pożyczek) Adres kontaktowy: novaglobalfinances@gmail.com

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Mara Lucas #2933362 | 82.102.*.* 14 cze 2020 11:52

  CUD WCIĄŻ ZDARZYŁ SIĘ: Po roku zerwanego małżeństwa mój mąż opuścił mnie i dzieci i poszedł z inną kobietą, miałem ochotę popełnić samobójstwo, ponieważ zostawił nas na 3 lata bez niczego, byłem emocjonalnie przygnębiony i płakałem całą noc. Dzięki rzucającemu czary o imieniu Dr Ogundele. Pewnego wiernego dnia, gdy przeglądałem Internet, natknąłem się na kilka zeznań na temat Dr Ogundele, ludzie zeznali, że przywrócił ich kochanka Ex w ciągu 24 godzin, niektórzy zeznali, że przywraca macicę, leczy raka i niektórzy leczą choroba itp. Skontaktowałem się z nim w sprawie pomocy w przywróceniu mojego męża, a on powiedział mi po swojej pracy, że mój mąż wróci w ciągu 24 godzin, ku mojemu największemu zaskoczeniu mój mąż wrócił po 24 godzinach, tak jak powiedział i prosił o wybaczenie , co za cud. Dr Ogundele kazał mi zeznawać, że ludzie znają go bardziej. Dlatego dzielę się tutaj swoją prawdziwą historią życia, nazywam się Mara Lucas. Jestem z Barcelony, Hiszpania. Możesz skontaktować się z Dr Ogundele z jego numerem telefonu lub wysłać wiadomość na WhatsApp lub Viber Chat: +27638836445.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. Felix Moscow #2932250 | 197.210.*.* 10 cze 2020 18:17

  dziękuję ci chubygreat za wszystkie twoje cudowne dzieła i cudowne dzieła, które dla mnie wykonałeś, a ci, którzy mnie otaczają, naprawdę jesteś wielkim rzucającym zaklęcia, tworzącym pokój. chubygreat bardzo mi pomógł w moim małżeństwie. kilka lat temu ja i moja żona mieliśmy pewne problemy, co doprowadziło ją do życia w domu. mieliśmy już dwoje dzieci, Natalie i Vanessę, których tak bardzo cenię. kocham moją rodzinę tak bardzo, że mogę wszystko. moja żona Mabel zostawiła mnie i zabrała dzieci z powodu naszego nieporozumienia i spowodowałem to wszystko, zdradziłem ją. wyszła z domu i nigdy nie wiedziałam już, co i jak ją błagać, prawie oszalałam, szukając sposobu, aby je sprowadzić, dopóki nie natknęłam się na wielkiego rzucającego zaklęcia w google. skontaktowałem się z nim, a on zadał mi kilka pytań, na które odpowiedziałem, a on powiedział mi, co muszę zrobić i co muszę zapewnić. Myślałem, że to wszystko oszustwo, choć postanowiłem spróbować. Dał mi dwa dni na powrót mojej żony i tak wszystko zostało rozwiązane polubownie. przyszła sama, beze mnie, i powiedziała, że ​​wszystko jest w porządku. i od tego czasu chubygreat@gmail.com pomógł wielu, których znam, ponieważ mówię ludziom, którzy stoją przed tą samą kwestią o tym wielkim człowieku, i wszyscy zeznawali i dziękuję. możesz teraz skontaktować się z chubygreat, aby uzyskać pomoc w każdym problemie z jego szczegóły Whatsapp +2348165965904 lub e-mail chubygreat@gmail.com. On jest rozwiązaniem, którego teraz szukasz.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (16)