Niedziela, 31 maja 2020. Imieniny Anieli, Feliksa, Kamili

Kolorujcie, gotujcie i bawcie się dobrze

2020-05-20 19:00:00 (ost. akt: 2020-05-20 12:05:55)
Darmowy e-book od Agnieszki Kopczyńskiej

Darmowy e-book od Agnieszki Kopczyńskiej

Autor zdjęcia: agamasmaka.pl

Budowanie zdrowych nawyków u dzieci jest najbardziej skuteczne, jeśli odbywa się codziennie i konsekwentnie. Wydrukujcie więc darmowego e-booka ze zdrowymi przepisami, kolorujcie, gotujcie i bawcie się dobrze — radzi Agnieszka Kopczyńska, autorka bloga „Aga ma smaka”.

Jakiś czas temu rozmawialiśmy z Agnieszką Kopczyńską, radziła wówczas, jak zaszczepić w dziecku świadomość, że zdrowe odżywianie jest istotne. — Dzieci przede wszystkim obserwują nas. Możemy opowiadać im różne historie, ale jeżeli będziemy tylko teoretycznie wspierać edukację żywieniową, to niewiele z tego wyjdzie. Jeżeli będą codziennie widziały, że rodzice jedzą dużo warzyw, ich posiłki są regularne, nie piją napojów gazowanych i zwracają uwagę na skład produktów, to efekt może naprawdę nas zaskoczyć — tłumaczyła.

Całą rozmowę przeczytacie tutaj.

Tym razem Agnieszka Kopczyńska daje rodzicom niezwykłe narzędzie, które pozwala budować zdrowe nawyki poprzez zabawę i wspólne gotowanie. — Od dawna powtarzam, że edukacja żywieniowa dzieci nie istnieje bez edukacji kulinarnej. I choć słowo „edukacja” może przywodzić na myśl złe skojarzenia, zapewniam, że uczenie przez zabawę to też uczenie i to dużo przyjemniejsze niż tradycyjne — zauważa autorka bloga "Aga ma smaka". — Uczmy dzieci gotowania, przygotowywania posiłków, obcowania z produktami, które chcemy im zaproponować. To skuteczniejsze niż opowiadanie „jakie zdrowe są warzywa”. Niekiedy warto oswoić dzieci ze składnikami, które chcemy włączyć do diety. Można to zrobić wykorzystując różne techniki – rysunek czy inne prace manualne — poleca.

Tak powstał bezpłatny e-book z przepisami "Gotuj i koloruj z dzieckiem", którego znajdziecie tutaj. — Oddaję w Twoje ręce moje przepisy wraz ze wspaniałymi rysunkami Magdy Kaliny-Jahnke. Wystarczy wydrukować e-booka, pokolorować z dzieckiem rysunki, a następnie przejść do przygotowywania prostych przepisów na podstawie rysunkowej, kolorowej instrukcji — poleca Agnieszka Kopczyńska. — Dobrej zabawy — dodaje.Czytaj e-wydanie
Dziennik Elbląski zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.plKomentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB