Piątek, 29 maja 2020. Imieniny Benity, Maksymiliana, Teodozji

Dodatkowe grupy Aktywuj się z MOSIR-em

2020-05-21 12:00:00 (ost. akt: 2020-05-21 11:12:35)
zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: pixabay

Ogromne zainteresowanie wszystkimi zajęciami prowadzonymi w ramach Aktywuj się z MOSiR-em sprawiło, że od następnego tygodnia uruchomione zostaną dodatkowe grupy, do których już teraz można się zapisać.

Po długiej przerwie wracamy do aktywnego spędzania czasu i ćwiczeń nie tylko przed ekranem. Jest to teraz szczególnie ważne, ponieważ większość z nas zasiedziała się w ciągu ostatnich 2 miesięcy i chciałaby wrócić do formy. Tym bardziej, że do lata zostało już niewiele czasu. W powrocie do formy i kondycji sprzed kwarantanny pomogą zajęcia prowadzone w ramach Aktywuj się z MOSiR-em.

- Zainteresowanie zajęciami przerosło nasze oczekiwania – mówi Natalia Szrama, specjalista ds. marketingu i reklamy. - Na każde zajęcia zgłosiło się tak wiele osób, że postanowiliśmy utworzyć dodatkowe grupy. Już w następnym tygodniu rusza dodatkowa Zumba, a także Turbo Spalanie, czyli nasza nowa propozycja dla osób, które chciałyby zrzucić kilka kilogramów i to zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Zbieramy również zapisy na zajęcia Jogi.

Zumba to zajęcia, na format których składają się szybkie i wolne rytmy. Stosowane ruchy taneczne oparte o trening cardio (trening aerobowy) są łatwe do wykonania i prowadzą do rzeźbienia sylwetki, w szczególności w takich rejonach jak: pośladki, nogi, ramiona, dolne partie pleców czy brzuch. Zajęcia prowadzi Marcin Wierzbicki.

http://m.wm.pl/2020/05/orig/img-2476-627880.jpg

Turbo Spalanie to zestaw ćwiczeń interwałowych. Tego rodzaju wysiłek fizyczny powoduje spalanie dużej ilości kalorii, dlatego szybko widoczne są jego efekty. Zajęcia opierają się na przeplataniu szybkich ćwiczeń (podskoków, wyskoków, wymachów oraz planków) z marszem. Turbo spalanie angażuje całe ciało i wzmacnia mięśnie. Zajęcia prowadzi Anna Woronowicz.

Joga jest prowadzona jest przez Agatę Derebecką. Przeznaczona jest dla wszystkich osób, ale każda z nich ćwiczy według swoich aktualnych możliwości i potrzeb. Vinyasa Yoga to energetyczna forma, podczas której płynnie przechodzi się między pozycjami. Dzięki jodze stajemy się silniejsi i bardziej elastyczni. Ponadto polepsza się nasza równowaga zarówno psychiczna, jak i fizyczna.

Dodatkowe zajęcia Zumby będą odbywały się o godz. 20.00 we wtorki i czwartki, a Turbo Spalanie w środy, również o 20.00. Dodatkowa grupa jogi zajęcia będzie miała we wtorki o godz. 19.45. Prosimy pamiętać, że na zajęcia należy zapisać się dzwoniąc pod numer 55 625 63 00 lub przesyłając zgłoszenie mailowo na adres: mosir@mosir.elblag.eu. Można również zgłosić się wysyłając wiadomość za pomocą fanpage na Facebooku MOSiR. Decyduje kolejność zgłoszeń. Koszt uczestnictwa w zajęciach to 13 zł od osoby. Bilety można nabyć przed zajęciami w kasie lodowiska. Prosimy o przyjście 15 minut przed rozpoczęciem zajęć.

Wszystkie zajęcia prowadzone są zgodnie wytycznymi Ministerstwa Sportu. Obowiązują jednak szczególne zasady bezpieczeństwa, w tym limit osób, w zależności od powierzchni. Na tafli lodowiska, na której powstała specjalna strefa do ćwiczeń, może przebywać jednocześnie do 32 osób plus 3 trenerów. Natomiast w sali fitness, na której odbywają się zajęcia jogi – do 12 osób i trener. Bardzo ważną rzeczą jest konieczność dezynfekcji rąk po wejściu i przed opuszczeniem obiektu, a także konieczność zachowania dwumetrowych odstępów, co ułatwiają specjalnie wyznaczone na tafli lodowiska miejsca.

MOSiR

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB