Piątek, 29 maja 2020. Imieniny Benity, Maksymiliana, Teodozji

Braniewo nie zrealizuje w tym roku budżetu obywatelskiego

2020-05-21 16:00:00 (ost. akt: 2020-05-21 14:57:42)

Autor zdjęcia: Urząd Miasta Braniewa

Podczas spotkania, które odbyło się 20.05 w braniewskim Urzędzie Miasta ustalono, że realizacja budżetu obywatelskiego zostaje przeniesiona na przyszły rok. Skąd taka decyzja?

Według informacji, która pojawiła się na stronie UM w Braniewie, decyzja została podjęta w porozumieniu z osobami składającymi wnioski głównie w trosce o stabilność finansową miasta.

Powyższe umotywowane zostało względami bezpieczeństwa osób, które chciałyby zagłosować na dany projekt, a także koniecznością zrealizowania innych już rozpoczętych i zaplanowanych inwestycji. Ze względu na koronawirusa kwestia budżetu obywatelskiego przecież przesunęła się już o kilka miesięcy, a to mogłoby stanowić znaczącą komplikację w znalezieniu odpowiednich wykonawców inwestycji, a przez to także do tego, by wybrany przez mieszkańców projekt udało się sfinalizować do końca bieżącego roku — czytamy w oficjalnym komunikacie.

Podobnie sytuacja wygląda w Gnieźnie (województwo wielkopolskie), gdzie zawieszono realizację budżetu obywatelskiego.Czytaj e-wydanie
Dziennik Elbląski zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. mieszkaniec #2924070 | 165.225.*.* 22 maj 2020 07:40

    Brawo burmistrzu - czy będzie choć jeden projekt wymyślony i zrealizowany za tej kadencji? Szczerzę wątpię, tym bardziej że teraz koronawirus jest bardzo wygodym uzasadnieniem nic nierobienia dla miasta.

    Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz