Piątek, 27 listopada 2020. Imieniny Franciszka, Kseni, Maksymiliana

Weekend na sportowo na Torze Kalbar

2020-05-23 15:00:00 (ost. akt: 2020-05-26 14:47:27)

Autor zdjęcia: MOSiR

Ruch na świeżym powietrzu jest bardzo ważny. Jeszcze ważniejszy stał się po tym, jak przez ostatnie dwa miesiące nie można było korzystać z boisk czy stadionów. Teraz dostępność obiektów jest coraz większa. Tak jest również w przypadku toru wrotkarskiego Kalbar z boiskami i kortami, które otwarte są codziennie. W weekendy mamy więcej czasu na relaks, więc wówczas warto odwiedzić ten obiekt.

Niemalże od początku maja można korzystać z toru wrotkarskiego Kalbar wraz z znajdującymi się wewnątrz syntetycznymi kortami tenisowymi oraz boiskami do siatkówki, koszykówki i piłki ręcznej. Należy jednak przestrzegać szczególnych zasad bezpieczeństwa. Najważniejsze obostrzenie dotyczy liczby osób będących na terenie obiektów sportowych. Na torze wrotkarskim jednocześnie może przebywać maksymalnie 14 osób. Podobnie jest w przypadku poszczególnych boisk wielofunkcyjnych – na każdym boisku również do 14 osób. Należy również pamiętać o dezynfekowaniu rąk, a dozowniki z płynem dezynfekcyjnym dostępne są od razu po wejściu do obiektu i przed jego opuszczeniem.

Tor Wrotkarski Kalbar wraz z kompleksem boisk wielofunkcyjnych

Wejścia na tor i boiska będą podzielone na 50-minutowe sesje. Od poniedziałku do piątku mieszkańcy mogą korzystać z nich od godz. 9 do 14 i od 17 do 20.50. W sobotę od godz. 11 do 20.50, a w niedzielę od 9 do 20.50. Szczegółowy grafik wejść znajduje się na stronie MOSiR. Nie ma możliwości dokonania rezerwacji. W związku z ograniczeniem liczby osób, które mogą przebywać na terenie obiektu, liczy się kolejność przyjścia. Korzystanie z toru wrotkarskiego oraz boisk wielofunkcyjnych jest bezpłatne.

Korty tenisowe

Inaczej jest w przypadku kortów tenisowych, gdzie wejście możliwe będzie jedynie po wcześniejszym zarezerwowaniu, a opłaty za korzystanie pobierane będą zgodnie z cennikiem, który znajduje się na stronie MOSiR. Korty tenisowe dostępne są od poniedziałku do soboty od godz. 8 do 20.50, a w niedzielę od 10 do 20.50. Rezerwacji dokonać należy telefonicznie pod nr telefonu: 537 443 376.

Zapraszamyi jednocześnie prosimy o zachowanie ostrożności oraz dbanie o bezpieczeństwo swoje i innych osób.

MOSiR


Czytaj e-wydanie
Dziennik Elbląski zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB