Wtorek, 7 lipca 2020. Imieniny Estery, Kiry, Rudolfa

Straż Graniczna już w nowym budynku

2020-06-02 12:49:46 (ost. akt: 2020-06-02 15:17:31)

Autor zdjęcia: na

Choć inwestycja jeszcze nie została zakończona, to Straż Graniczna od zeszłego tygodnia funkcjonuje już w nowym miejscu. Wczoraj, 1 czerwca zburzono stary, wysłużony budynek.

- Inwestycja nie jest jeszcze zakończona, jednak funkcjonariusze Straży Granicznej mogli w ubiegłym tygodniu przenieść się do nowej siedziby po otrzymaniu decyzji Warmińsko-Mazurskiego Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego, która zezwala na użytkowanie przed wykonaniem wszystkich prac budowlanych – poinformował kmdr ppor. SG Zbigniew Lenart, komendant Straży Granicznej w Elblągu.

Przeprowadzka do łatwych nie należała, na szczęście obyło się bez większych problemów. - Samo przeniesienie każdej instytucji to nie tylko przemieszczenie stanowisk pracy, ale przede wszystkim przygotowanie teleinformatyczne, elektryczne, wodno-kanalizacyjne itp. – opowiadał kmdr ppor. SG Zbigniew Lenart. - Wymagało to zatem skoordynowania działań wielu podmiotów, ale wszystko przebiegło sprawnie, bez przerw w funkcjonowaniu placówki.

Zasadnicza część inwestycji została już zrealizowana. - Funkcjonariusze mają do dyspozycji bardzo dobre warunki lokalowe na łącznej powierzchni ok. 1700 m kw – dodał komendant. - Warunki pracy oczywiście są nieporównywalnie lepsze niż dotychczas, a poprawią się jeszcze po zakończeniu całej budowy. Do wykonania i uzupełnienia pozostała jeszcze m. in. wymiana wyposażenia, budowa garaży i kojców dla psów. Termin zakończenia wszystkich prac i odbiorów nie uległ zmianie, został przewidziany na III kwartał tego roku.

Przypomnijmy: Cała budowa podzielona została na dwa etapy. Pierwszy etap to budowa obiektu głównego placówki oraz przylegającego garażu z 4 stanowiskami na auta osobowe oraz jednym do garażowania łódki. Drugi etap to wyburzenie starego budynku. Kolejne zadanie polegać ma na budowie garażu z 4 stanowiskami na auta osobowe i jednym na Schengenbus oraz dwóch kojców dla psów. Ponadto zagospodarowany zostanie również teren wokół budynku.

Jak teraz wygląda praca funkcjonariuszy? Pierwszy kontakt z placówką, jak opowiadał komendant, odbywa się w miejscu obsługi interesantów. Urzęduje tu służba dyżurna, która kieruje do odpowiednich komórek, czy to w ramach postępowań karnych, czy sprawy o wykroczenia, czy sprawy w stosunku do cudzoziemców. - To jest jeden z lepszych tego typu budynków w skali kraju.

1 czerwca wyburzono budynek, który służył funkcjonariuszom już wiele lat. – To był stary budynek, a dzięki nowemu obiektowi z pewnością poprawią się warunki obsługi osób, które przypływają tutaj do portu, a więc wszystkie czynności graniczne powinny być przyspieszone i będą odbywać się w warunkach o standardach unijnych – mówił Zbigniew Lenart.

na


Czytaj e-wydanie
Dziennik Elbląski zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Linda Mark #2930802 | 197.210.*.* 8 cze 2020 11:21

  JAK UZYSKAŁEM MÓJ POŻYCZKĘ Z TEJ WIELKIEJ FIRMY Witajcie moi drodzy ludzie, jestem Linda McDonald, obecnie mieszkająca w Austin Texas w USA. W tej chwili jestem wdową z trójką dzieci i utknąłem w sytuacji finansowej w kwietniu 2020 r. Musiałem zrefinansować i opłacić rachunki. Próbowałem szukać pożyczek od różnych firm pożyczkowych, zarówno prywatnych, jak i korporacyjnych, ale nigdy z sukcesem, a większość banków odmówiła mi kredytu, nie daj się zwieść tym oszustom, którzy nazywają ich pożyczkodawcami, wszyscy są oszustwem, chcą tylko twojego pieniądze i dobrze ich nie słyszysz, oni zrobili mi to dwa razy, zanim spotkałem pana Davida Wilsona, najciekawsze jest to, że moja pożyczka została przekazana mi w ciągu 74 godzin, więc radzę skontaktować się z panem Davidem, jeśli jesteś zainteresowany uzyskaniem pożyczki i masz pewność, że możesz go spłacić na czas, możesz skontaktować się z nim za pośrednictwem poczty elektronicznej… zaplanuj, jeśli musisz skontaktować się z jakąkolwiek firmą w sprawie zabezpieczenia pożyczki bez zabezpieczenia, a następnie skontaktuj się z panem Davidem Wilsonem w sprawie pożyczki. Oferują one wszelkiego rodzaju pożyczki Pożyczka krótkoterminowa (5_10 lat) Pożyczka długoterminowa (20_40) Pożyczka na media (10_20) Oferują pożyczki jak Pożyczka mieszkaniowa ............. Pożyczka biznesowa ........ Pożyczka dłużna ....... Pożyczka studencka .......... Pożyczka na rozpoczęcie działalności gospodarczej Pożyczka biznesowa ......., Pożyczka firmowa .............. itd E-mail .......... (davidwilsonloancompany4@gmail.com) Je li chodzi o kryzys finansowy i pożyczkę, to pożyczka finansowa Davida Wilsona jest miejscem, do którego należy się udać, proszę powiedz mu, że pani Linda McDonald kieruje tobą Powodzenia ... …

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. er ce #2928697 | 83.23.*.* 2 cze 2020 20:40

  Architektura budynku nie powala.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. er ce #2928696 | 83.23.*.* 2 cze 2020 20:39

  Architektura budynku nie powala.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz