Poniedziałek, 13 lipca 2020. Imieniny Danieli, Irwina, Małgorzaty

Bej zaliczył wszystkie egzaminy

2020-06-04 11:29:01 (ost. akt: 2020-06-04 11:30:54)

Autor zdjęcia: KMP Elbląg

Nowy policjant o imieniu Bej zacznie służbę w elbląskiej jednostce. Co można o nim powiedzieć to to, że przeszedł pozytywnie wszystkie egzaminy i jest chętny do nowych wyzwań. Poza tym jest… czarny.

Dwuletni owczarek niemiecki ponad pół roku temu trafił do elbląskiej policji. Jest jednym z 5 psów służbowych używanych w jednostce. Wczoraj, 2 czerwca zdał razem ze swoim przewodnikiem ostatni egzamin kursu i zdobył „tytuł” psa patrolowo-tropiącego.

Tak naprawdę prawdziwym egzaminem będzie dla niego służba i różne sytuacje, którym razem ze swoim przewodnikiem będzie musiał sprostać. Na szkoleniu dawał sobie radę doskonale.

- Szkolenie odbywało się tu na miejscu jednak jego efekty były kontrolowane przez kadrę szkoły w Sułkowicach – mówi sierż szt. Grzegorz Duda z Zespołu Przewodników Psów Służbowych KMP w Elblągu, który ma pod opieką Beja. – Od 6 lat jestem przewodnikiem psów i m.in. dlatego powierzono mi to indywidualne szkolenie. Przyczyniła się do tego również sytuacja z pandemią. Nasza struktura mimo trudności musi przecież cały czas działać.

Egzaminy odbywały się w Sułkowicach ale też i w Elblągu. Na taki elbląski egzamin przyjeżdżał policjant z Zakładu Kynologii Policyjnej – Centrum Szkolenia Policji w Sułkowicach. I to on oceniał stopień wyszkolenia Beja.

W Komendzie Miejskiej Policji w Elblągu jest obecnie 5 psów służbowych. Są to psy patrolowo-tropiące oraz do wyszukiwania narkotyków. Pies został zakupiony z funduszu wsparcia policji, a środki na niego przekazało Starostwo Powiatowe w Elblągu.

kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu


Czytaj e-wydanie
Dziennik Elbląski zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB