Dobre występy kajakarzy Silvanta

2020-06-23 11:00:00(ost. akt: 2020-06-23 10:44:15)

Autor zdjęcia: ZKS Olimpia Elbląg

KAJAKARSTWO\\\ W dniach 20-21 czerwca na poznańskiej Malcie odbył się Puchar Polski w kajakach klasycznych. Startowało około 400 zawodników i zawodniczek z 47 klubów z całej Polski. W zawodach tych wystartował nowy klub elbląski, Silvant Kajak Elbląg, który tę sekcję przejął od Olimpii Elbląg.
Na zawodach w Poznaniu pod okiem trenera Wojciecha Załuski wystąpiło szesnaście osób, począwszy od młodzika a na seniorach skończywszy. Największym sukcesem elbląskich kajakarzy okazał się zdobyty srebrny medal w kategorii seniorów Przemysława Rojka w konkurencji olimpijskiej w K-4 na 500 m oraz brązowy w K 2 na 500 m. - Jest to szczególne osiągnięcie, gdyż Rojek jeszcze jest juniorem - mówi trener Załuski. Cenne medale zdobyli również juniorzy Paweł Krause oraz Igor Komorowski, którzy obecnie przebywają na zgrupowaniu kadry narodowej w Centralnym Ośrodku Sportu w Wałczu. Obaj wywalczyli srebrny medal w K-2 na 1000 m. Ponadto Krause sięgnął po srebrny medal w konkurencji olimpijskiej w K-1 na 1000 m. Natomiast Gabriel Gładykowski wywalczył brąz w K-1 na 500 m.

Nie zawiodła też najmłodsza ekipa Silvanta. Julia Kot w kategorii młodzika w K-1 na 500 m wywalczyła drugie miejsce. Natomiast juniorzy młodsi w składzie: Damian Kwiatkowski, Cyprian Tocha, Bartek Aleksandrowicz oraz Sebastian Głowacki zdobyli brązowy medal w K-4 na 500 m. — To był nasz pierwszy występ w tym roku, ale jakże udany. Każdy z zawodników walczył do końca, i zostawił kawałek "serducha" na torze. Już teraz wiem, nad czym jeszcze musimy popracować - informuje trener Załuski.