Wtorek, 13 kwietnia 2021. Imieniny Artemona, Justyny, Przemysławy

Najlepsi elbląscy sportowcy nagrodzeni przez prezydenta [VIDEO]

2020-06-24 12:00:00 (ost. akt: 2020-06-27 16:39:56)

Autor zdjęcia: UM Elbląg

Wczoraj (23.06) w Ratuszu Staromiejskim Prezydent Witold Wróblewski wręczył pamiątkowe statuetki najlepszym sportowcom i trenerom za rok 2019. W gronie nagrodzonych i wyróżnionych znalazło się 64 elbląskich zawodników i trenerów.


Uhonorowanie najlepszych sportowców odbywa się corocznie podczas Elbląskiego Święta Sportu. Niestety tegoroczne zostało odwołane z uwagi na epidemię. W związku z tym na początku kwietnia Prezydent uruchomił przyznane nagrody finansowe dla zawodników i szkoleniowców, a dziś już osobiście mógł pogratulować nagrodzonym i wyróżnionym sportowych sukcesów minionego roku.


— Mamy wiele powodów do dumy jeśli chodzi o sport. Nasi zawodnicy zdobywają najwyższe trofea w kraju na zawodach poza jego granicami. W sporcie młodzieżowym sklasyfikowani zostaliśmy w ubiegłym roku na 29 miejscu — to o 6 wyżej w stosunku do roku wcześniejszego. To nie robi się samo. Jest to zasługa zawodników, trenerów, działaczy i rodziców. W naszym mieście mamy bardzo zdolną młodzież i dobrą kadrę, która potrafi tę młodzież prowadzić. Raz jeszcze wszystkim gratuluję i życzę dalszych sukcesów — mówił Prezydent Witold Wróblewski.

Nagrody otrzymało 29 zawodników, 8 trenerów oraz Akademia Piłkarska OLIMPII. Wyróżnionych natomiast zostało 16 sportowców i 10 szkoleniowców. Szczegółowe informacje i listy nagrodzonych znajdziesz tutaj.


Czytaj e-wydanie
Dziennik Elbląski zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB