Wtorek, 11 sierpnia 2020. Imieniny Luizy, Włodzmierza, Zuzanny

Pasłęckie kąpielisko atrakcją nie tylko dla pasłęczan

2020-07-06 10:04:21 (ost. akt: 2020-07-06 10:33:00)
na

na

Park Ekologiczny im. Stanisława Pankalli w Pasłęku przyciąga wielu turystów. Główną przyczyną jest kąpielisko, które od lat jest oblegane. W tym roku MOSiR przygotował przebieralnie oraz toalety także dla niepełnosprawnych.

Kąpielisko czynne jest od 10 do 18. Codziennie w tych godzinach strzeże tego miejsca dwóch ratowników. - Udostępniliśmy nowe toalety, w tym także dla niepełnosprawnych, mamy przebieralnie i natryski – informuje Jerzy Przedpełski, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pasłęku.

- Bardzo lubię to miejsce – opowiada pani Basia z Elbląga. – W wakacje przyjeżdżamy do Pasłęka średnio co drugi dzień. Dzieci chętnie się kąpią, to taka odskocznia dla nich od czterech ścian. A i ja sobie odpoczywam, książkę poczytam na świeżym powietrzu. W weekendy tu nie przyjeżdżamy. Za dużo ludzi.

- Uruchomiliśmy również tężnię solankową. Bogata w jod, brom, wapń, magnez, potas czy sód lecznicza mgiełka wykorzystywana jest w leczeniu, między innymi górnych dróg oddechowych. - Trzeba pamiętać o tym, żeby, korzystając z tężni zachowywać zasady sanitarne zgodne z ogólnie panującymi obostrzeniami – dodaje Jerzy Przedpełski.

Chętnych do wypoczynku nad wodą nie brakuje. - Gdy pogoda dopisze nad kąpielisko przyjeżdża wiele osób, również z Elbląga – opowiada dyrektor. - Czynne są miejsca do grillowania, także elblążanie zamawiają u nas grille. Jak słońce świeci, to z kąpieliska korzysta wiele osób i nie są to tylko mieszkańcy Pasłęka.

Epidemia nadal trwa. Zachowując wszelkie środki ostrożności i stosując się do obostrzeń kąpielisko i cały park funkcjonuje bez zmian. - Staramy się przyjąć wszystkich, przyjechali do nas na przykład motocykliści – mówi dyrektor MOSiR.

Trzeba również pamiętać, że to nie jedyna atrakcja w Pasłęku z której korzysta wiele turystów. Dużą atrakcją miasta jest również ogromny plac zabaw w centrum miasta. - To również miejsce, które bardzo lubią nie tylko mieszkańcy Pasłęka – opowiada Jerzy Pedpełski.

- Zapraszamy wszystkich, dla każdego znajdzie się miejsce, tylko mamy prośbę – aby wypoczywający zostawiali po sobie porządek, bo czasem jest to dla nas duże utrudnienie – kończy dyrektor.

na


Czytaj e-wydanie
Dziennik Elbląski zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.plKomentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB