Czwartek, 13 sierpnia 2020. Imieniny Elwiry, Hipolita, Radosławy

Scena przy stoliku w Bażantarni

2020-07-06 18:00:00 (ost. akt: 2020-07-06 11:31:17)
Irena Adamiak, Mariusz Michalski, Krzysztof Bartoszewicz

Irena Adamiak, Mariusz Michalski, Krzysztof Bartoszewicz

Autor zdjęcia: ETK

„Poszkodowany Goldiner” to tytuł sztuki Wiktora Szenderowicza, z którą, w konwencji „sceny przy stoliku”, będziemy mogli się spotkać w ramach XXIII Letniego Salonu Muzycznego – Bażantarnia 2020.

Tytułowy Goldiner, to stary, rosyjski Żyd, niegdyś sekretarz komitetu partii w charkowskich zakładach Energo-Tiaż-Masz, który dożywa swoich dni na Brighton Beach, nowojorskim skupisku emigrantów ze Związku Radzieckiego. Jakie będą jego losy? Kim jest pani Watson? Tego dowiemy się już w najbliższą niedzielę 12 lipca.

W spektaklu wystąpią Irena Adamiak, Mariusz Michalski a w roli narratora Krzysztof Bartoszewicz.

Irena Adamiak - absolwentka Studium Aktorskiego przy Państwowym Teatrze Żydowskim w Warszawie. Współpracowała z m.in. Teatrem im. J. Osterwy w Lublinie, Bałtyckim Teatrze Dramatycznym im. J. Słowackiego w Koszalinie, Teatrem im. A. Mickiewicza w Częstochowie. W elbląskim teatrze jest od 2000 roku.

Mariusz Michalski - uzyskał dyplom Aktora Dramatu w 1987. Pracował w Teatrze im. J. Osterwy w Lublinie, Teatrze im. W. Bogusławskiego w Kaliszu i Teatrze Polskim w Bydgoszczy. W elbląskim teatrze od 2003 r.

Krzysztof Bartoszewicz - egzamin ZASP zdał w 1982 r. uzyskując prawo do wykonywania zawodu. Pracował w Teatrze Dramatycznym w Gdyni i Teatrze im. A. Mickiewicza w Częstochowie. W Teatrze Sewruka od 2005 r. Ma na swoim koncie zarówno role filmowe jak i telewizyjne. Jest autorem i reżyserem: “Wierszolandii”, “Tajemnicy wiedźmy Gamy”, “Legendy o Neptunie” i musicalu “Deszczowe dzieci”.

Na drugie spotkania w Bażantarni zapraszają organizatorzy: Elbląskie Towarzystwo Kulturalne i Teatr im. Aleksandra Sewruka w Elblągu.

Początek koncertów godz. 17.00

Przypominamy też o obowiązującym limicie widzów (150 osób), obowiązują maseczki, dezynfekcja rąk, dystans 2 metrów, ograniczenie przestrzeni widowni, odrębne wejście i wyjście.


Czytaj e-wydanie
Dziennik Elbląski zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB