środa, 5 sierpnia 2020. Imieniny Emila, Karoliny, Kary

Elblążanie składają wnioski na wyprawkę szkolną

2020-07-09 08:00:00 (ost. akt: 2020-07-08 20:08:31)

Autor zdjęcia: na

Już prawie 3 tysiące wniosków zostało złożonych w Departamencie Świadczeń Rodzinnych na świadczenie „Dobry Start”. Im wcześniej wniosek zostanie złożony, tym szybciej otrzyma się pieniądze.

Wnioski przyjmowane są elektronicznie od 1 lipca. Od sierpnia będzie można je składać w wersji papierowej. Każdy uprawniony do tego świadczenia ma czas na złożenie wniosku do końca listopada. Dokumenty można pobrać na stronie internetowej Urzędu Miejskiego lub w Departamencie Świadczeń Rodzinnych.

W Elblągu uprawnionych do „Dobrego Startu” jest około 11 800 dzieci. Niespełna 3 tysiące wniosków, które do tej pory wpłynęły do Urzędu Miasta świadczy o tym, że elblążanie także w wakacje myślą o szkole. 300 zł na wyprawkę szkolną otrzymamy szybciej, jeśli stosunkowo wcześnie złożymy odpowiednie dokumenty.

- Wniosek złożyłam od razu jak tylko można było - mówi pani Małgorzata, mama 10-letniego Kuby. - Książki syn dostaje ze szkoły, ale trzeba kupić wiele innych potrzebnych rzeczy. Nie zawsze te 300 zł wystarcza. Także jest to na prawdę bardzo potrzebne.

Świadczenie to przysługuje raz w roku na dziecko uczące się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20 roku życia. Dzieci niepełnosprawne natomiast otrzymają świadczenie do ukończenia przez nie 24 roku życia. "Dobry Start" nie przysługuje na dzieci uczęszczające do przedszkola oraz dzieci realizujące roczne przygotowanie przedszkolne w tzw. zerówce w przedszkolu lub szkole. Program Dobry Start nie obejmuje również studentów.

na


Czytaj e-wydanie
Dziennik Elbląski zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB