Udany rewanż Skry [ZDJĘCIA]

2020-07-12 10:40:00(ost. akt: 2020-07-12 16:04:34)

II LIGA PIŁKI NOŻNEJ\\\Piłkarze z Częstochowy zrewanżowali się elblążanom za poniesioną porażkę w I rundzie u siebie 0:2. Tym razem wygrali 2:1 i wejechali z tarczą z Elbląga. Mimo tej porażki Olimpia jest nadal w strefie barażowej o wejście do I ligi.
• Olimpia Elbląg — Skra Częstochowa 1:2 (0:2)

0:1 — Rumin (29), 0:2 Brusiło (31), 1:2 — Wenger (52 karny)

OLIMPIA: Rutkowski — Kiełtyka, Lewandowski (32 Wierzba), Wenger, Sedlewski, Bednarski, Morys (44 Kordykiewicz), Krasa, Bucio (46 Jabłoński), Branecki (89 Sarnowski), Milanowski.

Przed meczem, elblążanie tylko teoretycznie byli w lepszej sytuacji. Jednak boisko wszystko zweryfikowało.Tylko początek spotkania należał do Olimpii. W pierwszych sześciu minutach, podopieczni trenera Dariusza Kaczmarczyka, przeprowadzili dwie akcje, które powinni zamienić na gole. Najpierw Michał Kiełtyka z pola bramkowego przeniósł piłkę nad bramką, a w chwilę później po strzale z 22 metrów przez Tomasza Sedlewskiego, futbolówkę z najwyższym trudem na rzut rożny sparował Mikołaj Biegański. Goście też nie chcieli być dłużni i też przechodzili do kontrataków. W 17 min mieli rzut wolny z 19 metrów, ale Piotr Nocoń trafił w mur. Wynik spotkania otworzyli jednak piłkarze Skry. W 29 min na indywidualny rajd zdecydował się Daniel Rumin, minął po drodze trzech zawodników Olimpii i strzelając lewą nogą z pola karnego, nie dał szans Pawłowi Rutkowskiemu. Nie minęłoy dwie min gry, a przyjezdni wygrywali już 2:0. Rafał Brusiło z bocznej strony boiska na wysokości pola karnego podkręcił piłkę, niby to był strzał, niby dośrodkowanie i piłka za "kołnierz" Rutkowskiego wpadła do siatki. Elblążanie po takich dwóch straconych golach, nie byli w stanie się podnieść w pierwszej odsłonie meczu i do przerwy ton grze nadawała Skra. Na zakończenie tej części gry Klaudiusz Krasa uderzył z dystansu, ale bez efektu. Początek drugiej połowy ułożył się po myśli elblążan. W 51 min bramkarz gości Mikołaj Biegański sfaulował w polu karnym Jakuba Braneckiego i arbiter wskazał na "wapno". Pewnym egzekutorem jedenastki okazał się Kamil Wenger, strzelając silnie w środek bramki. Ten sam zawodnik w 63 min mógł doprowadzić do remisu, ale z trzech metrów, przeniósł piłkę głową obok bramki. Im bliżej było końca, tym młodzież elbląska atakowała z większym zaangażowaniem, ale cóż z tego, kiedy nie miała pomysłu na zdobycie gola. Brakowało w szczególności dokładności jak i skuteczności. W 68 min na strzał z dystansu zdecydował się Sedlewski, ale minimalnie piłka przeleciała obok słupka. Na dziesięć minut przed końcem pojedynku, Sebastian Milanowski, będąc w dobrej sytuacji, źle trafił w piłkę, która opuściła plac gry. Częstochowianie też mieli swoją szansę na podwyższenie wyniku, ale Rutkowski tym razem nie dał się zaskoczyć po strzale Noconia i sparował piłkę na korner.

Kolejny mecz Olimpia rozegra w najbliższą środę o godz. 17 na wyjeździe ze Stalą Rzeszów.

• Pozostałe wyniki 31. kolejki spotkań: Stal Stalowa Wola — Elana Toruń 5:1 (1:0), Górnik Łęczna — Pogoń Siedlce 2:3 (1:0), Błękitni Stargard — Stal Rzeszów 0:1 (0:0), Bytovia Bytów — Legionovia Legionowo 4:3 (2:0), Znicz Pruszków — Lech II Poznań 1:2 (0:1), Resovia Rzeszów — Górnik Polkowice 1:1 (0:0), Gryf Wejherowo — Garbarnia Kraków 0:4 (0:1), GKS Katowice — Widzew Łódź 1:1 (1:0).