Czwartek, 13 sierpnia 2020. Imieniny Elwiry, Hipolita, Radosławy

Kwietne łąki coraz bardziej popularne

2020-07-13 12:00:00 (ost. akt: 2020-07-13 09:34:57)
Łąka w środku Elbląga

Łąka w środku Elbląga

Autor zdjęcia: UM Elbląg

Jeszcze w czerwcu informowaliśmy o pięknej łące jaka powstała w środku naszego miasta. Dziś okazuje się, że nie tylko Elbląg taką piękną łąkę ma. Podziwiać kwiaty można również w Pasłęku.

Poza wyglądem łąka ma także wiele innych korzyści. Przynosi ukojenie, poprawia mikroklimat, zatrzymuje wodę i daje schronienie małym zwierzętom czy owadom. Urzędnicy piszą o polnych enklawach, których coraz więcej jest choćby w Elblągu. Taka kwietna łąka, na specjalnie przygotowanym podłożu powstała na pasie rozdzielającym jezdnie przy ul. Armii Krajowej. Inne miejsca, gdzie takie łąki można spotkać to Park Dolinka czy Trasa Unii Europejskiej.

- Łąki dają bioróżnorodność w miejskich ekosystemach, które mają tak mocno zurbanizowany charakter – tłumaczyła Daria Bieńkuńska dyrektor Departamentu Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Elblągu. - Sadzimy rośliny kwietne, trawy czy zioła, które są w stanie zaaklimatyzować się w mieście i wśród których swoje bezpieczne miejsce znajdują małe zwierzęta, motyle, czy pszczoły.

Moda na kwietne łąki zawędrowała również do Pasłęka. Polną enklawę można podziwiać u zbiegu ulic 3 Maja i Kopernika. „Łąka kwietna jest wspaniałą alternatywą dla nudnych trawników. Dzięki zachwycającym kolorom i zapachom poprawia estetykę okolicy. Jest źródłem pokarmu i domem tętniącym życiem setek owadów, szczególnie zapylających: pszczół, trzmieli i motyli; a także małych ssaków i ptaków. Cieszy oko symbolem życia i powrotu do natury. Jest ekologiczna, ekonomiczna i bardzo łatwa w utrzymaniu.” – piszą urzędnicy z Pasłęka.


Łąka w Pasłęku

K


Czytaj e-wydanie
Dziennik Elbląski zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.plKomentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. novak #2947410 | 178.235.*.* 13 lip 2020 15:53

    jak mają kosić tak jak na ZAWODZIU przy ul Stawidłowej to lepiej niech dalej rośnie .

    ! - + odpowiedz na ten komentarz