Czwartek, 13 sierpnia 2020. Imieniny Elwiry, Hipolita, Radosławy

Chciał ukraść wartościowe przedmioty. W mieszkaniu spotkał… policjanta

2020-07-13 11:59:06 (ost. akt: 2020-07-13 11:59:59)

Autor zdjęcia: KMP Elbląg

Pewien mężczyzna zatrzymał innego mężczyznę, gdy ten niepostrzeżenie wszedł do obcego mieszkania. Mężczyzna okazał się być złodziejem, pierwszy natomiast… policjantem.

Zdarzenie miało miejsce w sobotę przy ulicy Kopernika w Elblągu. Tam około południa do jednego z mieszkań wszedł 64-latek i zaczął przeglądać zawartość kieszeni ubrań wiszących w przedpokoju oraz szafek. Liczył, że domownicy nie dostrzegą jego obecności i zabierze wartościowe przedmioty. Mężczyzna planował także równie niepostrzeżenie opuścić mieszkanie. Przeliczył się jednak w swoich zamiarach. W mieszkaniu był policjant, który przyszedł z wizytą. Był on po służbie, ale na co dzień pracuje w referacie patrolowo-interwencyjnym i od razu zorientował się z kim ma do czynienia. Policjant zatrzymał 64-latka. Wiedział że był on już notowany i karany za podobne przestępstwa. Na miejsce wezwano patrol interwencyjny. 64-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie.

Mężczyzna już wcześniej działał w podobny sposób. Najpierw sprawdzał gdzie są otwarte drzwi do mieszkania a następnie wchodził do środka i zabierał cenne przedmioty. Te znajdowały się najczęściej w przedpokoju lub w wiszącej tam odzieży. 64-latek wcześniej został tymczasowo aresztowany do prowadzonych przez policję spraw tego rodzaju kradzieży.

Za usiłowanie kradzieży oraz naruszenie miru domowego zgodnie z Kodeksem Karnym może mu grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. 100-leya #2947301 | 88.156.*.* 13 lip 2020 12:58

    za karę osądzi go specjalista od ”pendrajwów” lub od pięćdziesięciu złotych...hihi

    Ocena komentarza: warty uwagi (12) ! - + odpowiedz na ten komentarz