Czwartek, 13 sierpnia 2020. Imieniny Elwiry, Hipolita, Radosławy

Zatrzymali 3 kierujących z promilami

2020-07-13 12:58:41 (ost. akt: 2020-07-13 12:59:58)

Autor zdjęcia: KMP Elbląg

Dwóch rowerzystów oraz mężczyzna kierujący fiatem uno zostali wyeliminowani z ruchu – to bilans policyjnej kontroli drogowej. Wszyscy trzej mieli wspólną cechę: promile alkoholu w organizmie.

Pierwsza sytuacja miała miejsce w sobotę około południa w miejscowości Krzewsk. Tam policyjny patrol ruchu drogowego zatrzymał 64 i 60-latka jadących rowerami. Obaj jechali podobnym stylem, co skłoniło policjantów do przeprowadzenia kontroli. Obaj, mieli praktycznie podobne wyniki badania alkotestem: 1,86 i 2,3 promila alkoholu w organizmie. Mężczyźni zostali ukarani 500 złotowymi mandatami karnymi. Dalej już nie pojechali.

Kolejna sytuacja miała miejsce przy ul. Browarnej w Elblągu. Tu natomiast, zatrzymano do kontroli fiata uno. Kierował nim 51-latek. Policjanci od razu wyczuli od mężczyzny zapach alkoholu. Badanie alkotestem potwierdziło, że ma on 2,4 promila alkoholu w organizmie. Auto przekazano innej trzeźwej osobie. 51-latek odpowie teraz przed sądem za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB