Czwartek, 25 lutego 2021. Imieniny Almy, Cezarego, Jarosława

Sportowe zmagania na Dolince [ZDJĘCIA]

2020-07-23 20:00:00 (ost. akt: 2020-07-23 16:14:14)

Autor zdjęcia: MOSiR

Centrum Rekreacji Wodnej „Dolinka” stała się areną sportowej rywalizacji. Podczas pierwszej edycji wakacyjnych zawodów pływackich, liczna grupa dzieci walczyła o pamiątkowe medale i słodkie nagrody. Było mnóstwo emocji i przede wszystkim dobrej zabawy.


Impreza na Dolince była jedną z atrakcji, przygotowanych przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w ramach tegorocznych wakacji. Do zawodów zgłosiło się prawie 60 uczestników, którzy wystartowali w różnych kategoriach wiekowych. Zmagania toczyły się oddzielnie dla chłopców i dziewczynek, w wieku od 6 do 15 lat. Udział w zawodach pływackich był bezpłatny.

Każda z osób ścigała się na tym samym dystansie. A była to jedna długość basenu sportowego. Podczas zawodów nie mierzono czasu, bo tego dnia zamiast rywalizacji i walki o miejsca na podium najważniejsza była zabawa.

Po przypisaniu numerów startowych, namalowanych na ramionach, nastąpiło uroczyste rozpoczęcie zawodów. Na starcie, jako pierwsze, stanęły dziewczynki. W późniejszej części imprezy rywalizowali ze sobą chłopcy. Wodne ściganie toczyło się według wieku. Najpierw najmłodsi, a potem najstarsi.

Instruktorzy i ratownicy czuwali nad bezpiecznym przebiegiem imprezy. Każde dziecko mogło skorzystać również z pomocy sprzętu, który ułatwiał pływanie. Mowa tu o specjalnych deskach czy makaronach.

Radość z przepłynięcia dystansu udzielała się uczestnikom. A ta była jeszcze większa, po otrzymaniu pamiątkowego medalu. Każde dziecko dostało nagrodę, która nie tylko doceniała wysiłek, ale i zachęcała do kolejnych aktywności sportowych. - Było fajnie. Bardzo lubię pływać, dlatego chciałam wziąć udział w zawodach. Chętnie wystartuję w kolejnych – mówiła Ania, jedna z uczestniczek imprezy.

Po sportowych zmaganiach dzieci chętnie skorzystały z czasu wolnego i wesoło pluskały się w wodach basenu. W nagrodę za udział otrzymały dodatkowo słodkie upominki. Najmłodsi będą mieli się czym pochwalić.

MOSiR


Czytaj e-wydanie
Dziennik Elbląski zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.plKomentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB