Trzy medale dla elblążan

2020-07-28 15:00:00(ost. akt: 2020-07-28 12:41:48)
zdjęcie ilustracyjne - archiwum

Autor zdjęcia: Arkadiusz Kolpert

Na Malcie w Poznaniu odbyły się mistrzostwa Polski młodzików w kajakach klasycznych oraz kanadyjkarzy na dystansach 2000 metrów. Startowało 58 klubów, reprezentujących wszystkie województwa. W mistrzowskich zmaganiach startowali także reprezentanci dwóch klubów elbląskich UKS Korona oraz Silvant Kajak.
Pomimo skromnej ilości zawodników podopieczni trenera Mirosława Kreczmana (Korona) wywalczyli dwa medale w kanadyjkach. Dominik Stańczewski w C-1 wywalczył złoty medal i tym samym został mistrzem Polski. W tej konkurencji wystartowało 18 zawodników.

Ten sam zawodnik, startując w C-4 ze swoimi kolegami: Patrykiem Stasiełowiczem, Janem Brykalskim oraz Hubertem Kreczmanem wywalczyli srebrny medal. Czwórka elbląska uległa jedynie osadzie Warty Poznań.

Bardzo dobrze spisała się też Julia Kot (Silvant Kajak). Podopieczna trenerki Agnieszki Banaś została wicemistrzynią Polski w K-1, Zawodniczka ta uległa tylko Agnieszce Bobrowskiej (Yacht Club Kraków).

Trzecia w finale była Zofia Więcławska (Włókniarz Chełmża). Startowały 24 zawodniczki. Tuż za podium w K-2 uplasowali się Mikołaj Kot i Mateusz Romanowski (Silvant Kajak). Kot startował jeszcze w finale K-1 i zajął ósmą lokatę,