Start drugi w Piotrkowie Trybunalskim

2020-08-16 15:00:00(ost. akt: 2020-08-16 16:45:26)

Autor zdjęcia: fot. archiw. Ryszard Biel

PIŁKA RĘCZNA KOBIET\\\ Na niecałe cztery tygodnie przed rozpoczęciem rozgrywek PGNiG Superligi kobiet, Start Elbląg wystąpił na turnieju w Piotrkowie Tryb. i zajął drugie miejsce, przegrywając jedynie z gospodyniami turnieju miejscową Piotyrcovią.
W dwudniowym szóstym już turnieju, który poświęcony był pamięci trenera Krzysztofa Kazimierowskiego, twórcy największych sukcesów piotrkowskiego klubu, wystartowały cztery zespoły z Superligi: Młyny Stoisław Koszalin, Ruch Chorzów, Piotrcovia Piotrków Tryb. oraz Start Elbląg.Zespoły grały systemem każdy z każdym w pełnym wymiarze czasowym. W pierwszym dniu turnieju każda z drużyn rozegrała po dwa spotkania.
• Start Elbląg — Młyny Stoisław Koszalin 34:32 (17:16)
Podopieczne trenera Andrzeja Niewrzawy nie najlepiej rozpoczęły spotkanie. Już po kilku minutach koszalinianki wygrywały 5:2. Start jednak nie dawał za wygrane, zmobilizował szyki obronne i grając szybką kontrą doprowadził do remisu 8:8. Od tego momentu trwała wymiana ciosów gol za gol i tak było do samego końca. Do przerwy Start prowadził różnicą jednej bramki, dzięki bardzo dobrej grze obu bramkarek: Greczynki Magdaleni Kepesidu oraz Białorusinki Natali Markovej. Po przerwie, Start zagrał bardziej agresywnie i nadawał ton grze. W 38 min wygrywał już różnicą czterech goli 19:15 a w 50 min 29:23 i to zwycięstwo dowiózł do końca wygrywając ostatecznie 34:32
• Piotrcovia Piotrków Tryb —Start Elbląg 34:28 (17:16)
Półtorej godziny, po meczu z koszaliniankami, elblążanki przystąpiły do spotkania z Piotrcovią. Niestety drużyna gości wyrównany boj tylko toczyła do 35 min gry, kiedy to po dwóch trafieniach Milicy Rancić na tablicy wyników pokazał się rezultat 19:19. Od tego momentu, na coraz lepiej grającą Piotrcovię, elblążanki nie potrafiły znaleźć sposobu, a że same opadły z sił, miejscowe nie tylko wyszły na prowadzenie, ale kontrolując mecz wygrały i to różnicą sześciu goli.
• Start Elbląg — Ruch Chorzów 40:28 (20:15)
Podopieczne trenera Andrzeja Niewrzawy, zagrały agresywnie w obronie, a jak się nadarzyła sytuacja wyjścia z szybką kontrą, to ten atak Start kończył zdobyciem bramki.Chorzowianki, przez cały mecz grały ambitnie, lecz nie miały pomysłu na rozbicie defensywy elbląskiej. Przewaga elblążanek cały czas oscylowała w granicach 6-8 goli. W końcówce elblążanki pokazały charakter, że potrafią grać do końca i ostatecznie wygrały różnicą 12 goli.
Najlepszą zawodniczką MVP turnieju została Hanna Rycharska (Młyny Stoisław) a bramkarką Daria Opelt (Piotrcovia).
• START: Kepesidu,Markova — Waga, Gędłek, Cygan, Shupyk, Stapurewicz, Pękala, Świerczek, Jaszczuk, Rancić, Dronzikowska, Szczepanik, Choromańska.
• Pozostałe wyniki: Piotrcovia — Ruch 31:30 (16:14), Ruch — Młyny Stoisław 34:26 (16:14), Piotrcovia — Młyny Stoisław 24:22 (11:8)