Podsumowali miejskie wakacje

2020-08-26 20:00:00(ost. akt: 2020-08-26 12:46:38)

Autor zdjęcia: www.pixabay.com

Powoli kończą się wakacje, które w tym roku przebiegały w bardzo nietypowy sposób. Wszystko to za sprawą pandemii i związanych z nią ograniczeń. Miasto starało się zadbać o to, żeby dzieci w te wakacje się nie nudziły.
- Kończą się wakacje, które przebiegały w okresie pandemii koronawirusa – mówił podczas zdalnej konferencji Janusz Nowak, wiceprezydent Elbląga. - W związku z tym na pewno tych atrakcji było mniej niż w poprzednich latach. Mimo to kilkadziesiąt tysięcy osób skorzystało z różnorodnych form wypoczynku, jakie zostały zaproponowane.

Największym zainteresowaniem cieszyły się oferty przygotowane przez MOSiR. - W okresie wakacji było ponad 51 tysięcy wejść na obiekty sportowe, co świadczy o tym, że te oferty, które zostały zaproponowane, przypadły mieszkańcom do gustu – dodawał prezydent. - COVID zamieszał mocno i niestety nie można było zorganizować tych form wypoczynku, które do tej pory cieszyły się ogromną popularnością, czyli półkolonie w szkołach. W tym roku tylko dwie szkoły je zorganizowały. Spora część dzieci nie wyjechała z Elbląga na wakacje, dlatego staraliśmy się, aby tych atrakcji było w mieście jak najwięcej.

- W tym roku wakacje zaczęliśmy 29 czerwca i kończymy je 31 sierpnia – informował Andrzej Bugajny, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. - Udostępniliśmy wiele obiektów, między innymi Centrum Rekreacji Wodnej, Hala Sportowo-Widowiskowa, Lodowisko „Helena”, tor wrotkarski „Kalbar”, Stadion Piłkarski przy ul. Agrykola i Moniuszki oraz boisko do siatkówki plażowej na Starym Mieście, wykorzystaliśmy także Bażantarnię i Górę Chrobrego. Najważniejszym wydarzeniem były Wakacje z MOSiRem. Nasz cel był prosty – dzieci, które zostały w mieście i nigdzie nie wyjechały mogły do nas przyjść i zająć się czymś ciekawym.
W samych Wakacjach z MOSiRem uczestniczyło 39 050 osób. Tor wrotkarski Kalbar odwiedziło 11 tysięcy osób. Na basenie Dolinka ponad 32 tysięcy osób.

Poza atrakcjami sportowymi miasto przygotowało również ofertę kulturalną. - Instytucje kultury borykały się z koniecznością zapewnienia bezpieczeństwa związanego z pandemią i narzuconymi przez to ograniczeniami – mówił Adam Jocz, dyrektor Departamentu Promocji, Turystyki i Kultury Urzędu Miejskiego. - Pomimo tego staraliśmy się, żeby nasze instytucje kultury przygotowały ofertę nie tylko dla ciała, ale i dla ducha. Dużym powodzeniem cieszyły się wakacyjne spotkania z historią organizowane przez elbląskie muzeum. Poza tym ogromnym zainteresowaniem cieszy się udostępnienie tarasu widokowego w Katedrze. Biblioteka Elbląska także przygotowała wiele atrakcji, oferta była kierowana głównie do osób młodszych, były to teatry czy gry terenowe. Także Elbląska Orkiestra Kameralna przygotowała szereg koncertów i dal najmłodszych i dla nieco starszych. Wielkim powodzeniem cieszą się śniadania na trawie w Galerii EL.

Miasto starało się zapewnić atrakcje elblążanom, którzy nie wyjeżdżali w tym roku na wakacje. Łącznie, we wszystkich działaniach kulturalnych wzięło udział ponad 16 tysięcy osób. MOSiR odnotował 51 tysięcy wejść na obiekty sportowe.

K