Olimpia gościnna dla Motora [ZDJĘCIA]

2020-09-06 11:30:00(ost. akt: 2020-09-06 12:30:22)

II LIGA PIŁKI NOŻNEJ\\\ W swoim pierwszym meczu przed własną publicznością Olimpia Elbląg okazała się bardzo gościnna i przegrała z Motorem Lublin 1:3, choć do przerwy wygrywała 1:0

• Olimpia Elbląg — Motor Lublin 1:3 (1:0)
1:0 — Tkaczuk (11), 1:1 — Wójcik (48), 1:2 — Świderski (59), 1:3 — Wójcik (62)
czerwona kartka: Sedlewski (72 za 2 żółte)
OLIMPIA:Rutkowski — Kiełtyka (90 Winiarski), Lewandowski, Wenger, Sedlewski, Jabłoński (56 Bawolik), Zyśka (90 Bohm), Krasa, Tkaczuk (71 Styś), Filipczyk, Surdykowski.
Początek spotkania zaczął się po myśli gospodarzy, którzy od początku przejęli inicjatywę, gdzie groźnie robiło się pod bramką gości. Strzelali Janusz Surdykowski, Orest Tkaczuk, Dawid Jabłoński ale niecelnie, bądź na miejscu był bramkarz przyjezdnych Sebastian Madejski. Wreszcie w 11 min podopieczni trenera Łukasza Kowalskiego, dopięli swego. Po dośrodkowaniu Surdykowskiego Tkaczuk huknął z 14 metrów i piłka swoje miejsce znalazła w siatce. Lublinianie, jednak nie dawali za wygrane i też atakowali. Strzelali Sławomir Duda, Piotr Ceglarz, ale elbląski bramkarz spisywał się bez zarzutu. Jakby tego było mało w 28 min popisał się bardzo dobrą interwencją, broniąc strzał z 7 metrów głową Kamila Kumocha. W 35 min w polu karnym Olimpii nastąpiło spore zamieszanie i tam piłka trafiła w rękę Tomasz Sedlewskiego. Po konsultacji z arbitrem liniowym, główny wskazał na wapno. Do piłki podszedł Duda, ale jego strzał w pięknym stylu obronił Rutkowski. Po przerwie w 48 min doszło do wyrównania. Po dośrodkowaniu z lewej strony boiska, Rutkowskiemu wypadła piłka z rąk i będący w polu karnym Filip Wójcik z 6 metrów posłał piłkę do siatki. Po utracie gola inicjatyw® przejęli lublinianie. Kilkanaście minut później stadion przy ul. Agrykola zacichł. Po rzucie rożnym Daniel Świderski, strzelając głową dał Motorowi prowadzenie. W 62 min po indywidualnej akcji Wójcik, strzałem z narożnika pola karnego po długim rogu , jak się później okazało ustalił wynik spotkania. Dziesięć min później gospodarze grali już w 10, gdyż 2 żółtą kartkę, w konsekwencji czerwoną zobaczył Sedlewski. W tym miejscu trzeba odnotować fakt, że arbiter Piotr Idzik (Poznań) pokazał 8 żółtych kartek dla Olimpii i 4 dla Motoru.
Pozostałe wyniki 2.kolejki spotkań: Znicz Pruszków — Bytovia Bytów 1:1 (0:0), Lech II Poznań — Hutnik Kraków 6:3 (3:1), Błękitni Stargard — Wigry Suwałki 1:0 (1:0), Pogoń Siedlce — Stal Rzeszów 0:2 (0:0), Olimpia Grudziądz — Chojniczanka Chojnice 1:3 (0:1), Skra Częstochowa — KKS Kalisz 1:0 (0:0), Garbarnia Kraków — Śląsk II Wrocław 1:3 (1:2), Górnik Polkowice — Sokół Ostróda 3:0 (1:0). Pauzował GKS Katowice