Pierwsze zwycięstwo Concordii

2020-09-06 13:00:00(ost. akt: 2020-09-06 12:46:20)
zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: fot. archiw. Ryszard Biel

III LIGA PIŁKARSKA\\\Dopiero w piątej kolejce spotkań, komplet punktów zdobyli piłkarze Concordii Elbląg. Pokonali Broń Radom i tym samym przerwali złą dotychczasową passę.
• Concordia Elbląg — Broń Radom 2:0 (1:0)
1:0 — Kopka (45), 2:0 — Maciążek (57 karny)
CONCORDIA: Leszczyński — Maciążek, Szawara, Otręba, Łęcki (66 Danowski), Bukacki, Szmydt (87 P. Pelc), Drewek, Kopka (66 Kurs), Lenart (55 M. Pelc), Bojas (87 Kołósow).

Przed tym spotkaniem trener Mateusz Bogdanowicz, dokonał kilku zmian w wyjściowym składzie Concordii. W bramce zagrał pozyskany w minionym tygodniu ze Stomilu Olsztyn, Michał Leszczyński. Kolejnymi istotnymi zmianami było desygnowanie do gry dwóch juniorów Szymona Drewka oraz Aleksa Łęckiego. W pierwszej odsłonie meczu ton grze nadawali gospodarze, ale nie byli w stanie zagrozić bramce Broni. W 45 min Concordia oddała pierwszy celny strzał na bramkę gości i od razu wyszła na prowadzenie. Mateusz Szmydt obsłużył Kopkę a ten z pola karnego pokonał bramkarza gości Konrada Zachorskiego. Po przerwie nadal atakowali elblążanie. W 57 min w polu karnym sfaulowany został bardzo dobrze grający w tym spotkaniu Szmydt i sędzia wskazał na jedenastkę. Pewnym uderzeniem, rezultat na 2:0 poprawił Rafał Maciążek. Na poprawienie wyniku mieli jeszcze szansę Szmydt i Jakub Bojas, ale piłka po ich uderzeniach minimalnie przeleciała nad bramką. Goście, grali bardzo ambitnie do końca, w pewnych momentach osiągnęli nawet optyczną przewagę, ale nie byli w stanie strzelić gola, gdyż tym razem dobrze zagrał cały blok defensywny elblążan, który na zbyt wiele nie pozwalał drużynie z Radomia