Trzy medale elblążan na MP weteranów

2020-09-09 13:19:14(ost. akt: 2020-09-09 13:23:50)
Ryszard Grzelak z medalami

Autor zdjęcia: archiwum prywatne

TENIS STOŁOWY\\\ W miniony weekend w Biczy odbyły się mistrzostwa Polski weteranów kobiet i mężczyzn w ośmiu kategoriach wiekowych. Elbląg reprezentowało dwóch zawodników. W kategorii M40 Ryszard Grzelak oraz w kategorii M65 Janusz Trudnowski. Obaj wrócili z medalami.
Ryszard Grzelak wywalczył srebrny medal w mikście w parze z Dorotą Paluch (Jastrzębie). W drodze do finału, duet ten wygrał cztery spotkania, a dopiero w finale przegrał z Elżbietą Kozubek (Wrocław)/Paweł Stopiński (Skierniewice) 2:3. Do srebra w mikście, elblążanin dołożył brązowy medal w deblu, grając z Krzysztofem Pińskim (Nowa Wieś Lęborska). W półfinale para ta przegrała z Marcinem Lach (Grudziądz)/Witold Skubiszewski (Gdańsk).1:3 Trzeci medal dla Elbląga wywalczył Janusz Trudnowski, który w parze z Ryszardem Gruszkiewiczem (Olsztyn), wywalczył brązowy medal w deblu w kategorii M65. W półfinale duet ten uległ późniejszym zwycięzcom Henrykowi Prusińskiemu (Olsztyn)/Michałowi Wolnemu (Ruda Śląska) 1:3