Komplet punktów Startu na inaugurację rozgrywek [ZDJĘCIA]

2020-09-11 12:30:00(ost. akt: 2020-09-11 12:18:59)

SUPERLIGA PIŁKAREK RĘCZNYCH\\\Piłkarki ręczne Startu Elbląg, udanie rozpoczęły nowy sezon 2020/2021. Na inaugurację rozgrywek pokonały Młyny Stoisław Koszalin. Zwycięstwo wcale łatwo im nie przyszło.

* Start Elbląg — Młyny Stoisław Koszalin 26:24 (12:11)

START: Pająk, Markova — Choromańska 1, Świerczek 4, Waga 3, Bojcić, Gędłek 1, Pękala 5, Shupyk 7, Dronzikowska 1, Stapurewicz 2, Yashchuk, Rancić 2, kary :10 min

Najwięcej dla gości: Volovnyk 6, Kowalik 5, Mączka, Urbaniak po 3, kary 12 min.

Przed sezonem w okresie przygotowawczym elblążanki 2-krotnie pokonały koszalinianki, więc do tego pojedynku przystępowały w roli faworyta i nie zawiodły. W meczu tym trener Startu, Andrzej Niewrzawa miał do dyspozycji zaledwie 13 zawodniczek, w tym dwie bramkarki. Z powodu kontuzji nie mogły zagrać: Nikola Szczepanik, Katarzyna Cygan oraz Magdalene Kepesi. W początkowej fazie spotkania, oba zespoły miały problemy ze skutecznością. Po kwadransie gry na tablicy wyników widniał rezultat 4:4. Jednak po 5 dalszych min, po golach: Justyny Świerczek, Pauliny Stapurewicz, Alicji Pękali oraz Joanny Wagi, to elblążanki prowadziły 8:4, a mogło być jeszcze lepiej, gdyby, Świerczek wykorzystała rzut karny. Elblążanki, poszły za ciosem, ale grając nonszalancko, zmarnowały cały swój trud i w 26 min przegrywały 9:10 i było to wówczas pierwsze prowadzenie podopiecznych trenera Adriana Struzika. Ostatecznie do przerwy wygrywały podopieczne trenera Andrzeja Niewrzawy 12:11.

Po przerwie po dwóch golach Alony Shupyk w 35 min wygrywał 16:12 i tę 4-bramkową przewagę 22:18 utrzynywał do 52 min. Ambitne grające koszalinianki goniły wynik, odrobiły trochę strat, ale na więcej nie pozwoliły im już zawodniczki Startu i w ten sposób 3 punkty zostały w Elblągu. Kolejny mecz Start zagra na wyjeździe 19.09 z Ruchem Chorzów.

• Pozostałe wyniki: Piotrcovia Piotrków Tryb —Zagłębie Lubin 25:25 (13:15, k 5:3), Perła Lublin — Eurobud JKS Jarosław 34:25 (18:16), KPR Kobierzyce — Ruch Chorzów 36:22 (16:11)