Piątek, 30 października 2020. Imieniny Augustyny, Łukasza, Urbana

Odłóż telefon przed przejściem dla pieszych

2020-09-18 20:00:00 (ost. akt: 2020-09-18 16:04:27)

Autor zdjęcia: KMP Elbląg

Policjanci z wydziału ruchu drogowego elbląskiej komendy wspólnie z uczniami klasy mundurowej malowali przed przejściami dla pieszych specyficzne piktogramy. Są to symbole przekreślonego telefonu komórkowego. Wszystko w ramach akcji związanej z bezpieczeństwem niechronionych uczestników ruchu.

Dzisiaj (18.09.2020r.) przy przejściu dla pieszych na ulicy Hetmańskiej (skrzyżowanie z Giermków) w Elblągu, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Elblągu wspólnie z uczniami klas mundurowych malowali piktogramy (przekreślony telefon komórkowy). Inicjatywa jest związana z bezpieczeństwem niechronionych uczestników ruchu drogowego w ramach działań ROAD SAFETY DAYS (Dni bezpieczeństwa ruchu drogowego).

- To element kampanii społecznej, która ma zwrócić uwagę, by zachować ostrożność podczas przechodzenia przez jezdnię. W ramach akcji przy przejściach dla pieszych pojawiły się piktogramy apelujące o odłożenie na chwilę swojego telefonu, rozejrzenie się i sprawdzenie, czy bezpiecznie można przejść na drugą stronę ulicy - mówi podkom. Wiktor Kaczmarek z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.

Podobne piktogramy pojawiły się między innymi na ulicach: Piłsudskiego, Robotniczej, Pl. Słowiańskim, Mickiewicza, Bema al. Grunwaldzkiej.

- Akcja ma zwrócić uwagę na duży problem, jakim staje się zjawisko “smartfonowego zombie”, co niestety może przynosić fatalne skutki. Niestety wciąż zdarzają się kierowcy, którzy łamią przepisy i nie ustępują pierwszeństwa pieszym na pasach, dlatego musimy w takich miejscach zachować szczególną ostrożność – dodaje podkom. Wiktor Kaczmarek.

Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP Elbląg


Czytaj e-wydanie
Dziennik Elbląski zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Fuks #2974239 | 90.186.*.* 19 wrz 2020 08:27

    Bardzo dobra inicjatywa bo to już jest plagą, wchodzą na pasy nie zwracając uwagi na nic ale u kierujących jest podobnie acz nie w takim stopniu,żyjemy w epoce w której ludzie patrzą w dół i to jest pandemia

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. e. #2974124 | 5.184.*.* 18 wrz 2020 20:30

    Najwiekszym idiota jest moim zdaniem kobieta pchajaca wozek z dzieckiem z telefonem przy pustym lbie.

    Ocena komentarza: warty uwagi (7) ! - + odpowiedz na ten komentarz