Bez punktów na inaugurację [ZDJĘCIA]

2020-09-20 15:00:00(ost. akt: 2020-09-20 17:58:22)

I LIGA PIŁKARZY RĘCZNYCH\\\ Zespół KPR Elbląg liczył na pomyślny występ przeciwko rutynowanemu USAR -owi Kwidzyn, jednak doświadczenie i rutyna wzięły górę i trzy punkty zgarnęli goście.
• KPR Elbląg — USAR Kwidzyn 26:31 (11:13)
KPR: Jaworski, Ptak — Budzich 2, Muracki 3, Kowszuk 5, Stępień 5, Nowakowski 1, Załuski, Sprzak 2, Pałasz 1, Kowalkowski 1, Solecki, Chyła 1, Nowak 5, Rersman, Peret, kary 6 min
Najwięcej dla gości: Janiszewski 10, Sonnenfeld 6, Klapka 4, kary 6 min

Elblążanie rozpoczęli spotkanie, bardzo źle, bo przeciwnik już w 7 min wygrywał 5:1, ale po kwadransie po golu Rafała Stępnia, kwidzynianie wygrywali tylko 7:6. Od tego momentu podopieczni trenera Grzegorza Czapli poprawili grę w defensywie i grali jak równy z równym. ale brakowało im skuteczności. 3-krotnie obili słupek i poprzeczkę a na dodatek w bramce gości doskonale bronił 51-letni Adam Wolański. Na minutę przed zakończeniem pierwszej części spotkania był rezultat 11:12, ale Szymon Pożoga zdobywając gola dla gości doprowadził do wyniku 13:11. Po przerwie, elblążanie gonili wynik i w 35 min był pierwszy remis 15:15. Przez cały czas toczyła się wyrównana gra a do 55 min (26:25 dla gości). Konćówka jednak należała do przyjezdnych, którzy ostatecznie wygrali 31:26.

•Pozostałe wyniki: SMS ZPRP Kwidzyn — MKS Grudziądz 22:32 (12:17), GKS Żukowo — Nielba Wągrowiec 35:26 (14:12), SMS ZPRP Gdańsk — Tytani Wejherowo 33:27 (17:10), Gwardia Koszalin — Sokół Kościerzyna 26:22 (14:8). Pauzowała Warmia Energa Olsztyn.