Start wygrywa rzutem na taśmę

2020-09-20 16:00:00(ost. akt: 2020-09-20 17:15:00)
zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: fot. archiw. Ryszard Biel

SUPERLIGA PIŁKI RĘCZNEJ KOBIET\\\ Po niezwykle trudnym i zaciętym spotkaniu Start Elbląg pokonał na wyjeździe Ruch Chorzów i awansował na drugie miejsce w tabeli.
• Ruch Chorzów — Start Elbląg 24:25 (10:13)
START: Pająk, Markova — Waga 5, Jaszczuk 4, Świerczek 4, Dronzikowska 3, Choromańska 3, Rancić 3, Szypyk 1, Szczepanik 1, Stapurewicz 1, Pękala, Gędłek, Bojcić, kary 8 min
Najwięcej dla Ruchu: Stokowiec 5, Jesinowska 4, Jaroszewska, Wilczek po 3, kary 10 min.
Elblążanki jechały po zwycięstwo do Chorzowa i nie zawiodły, choć ta wygrana wcale łatwo im nie przyszła. Wynik spotkania otworzyła Justyna Świerczek, ale za chwilę po bramkach Aleksandry Jaroszewskiej, Natalii Stokowiec, Karoliny Jesinowskiej, to chorzowianki były na prowadzeniu 5:3. Później gospodynie przestały trafiać a Start robił to coraz częściej i po golu Hanny Jaszczuk doprowadził do remisu 6:6, a po kolejnych bramkach było już 9:6. Mogło być jeszcze lepiej, ale Alicja Pękala nie wykorzystała dwóch stuprocentowych sytuacji, będąc sam na sam z bramkarką Ruchu. Chorzowianki cały czas goniły wynik, z kolei elblążanki kontrolowały przebieg wydarzeń na parkiecie i tę 3 bramkową przewagę dowiozły do przerwy prowadząc 13:10.Po przerwie. Po przerwie miejscowe nie bawiąc się w zawiłe kombinacje, zaczęły grać skrzydłami, ruszyły w pościg i w 39 min doprowadziły do remisu 16:16. Wówczas o przerwę poprosił trener Andrzej Niewrzawa, lecz ona nic nie pomogła elblążankom, bo rywalki grały jak w transie i prowadziły już 19:16. Wówczas o kolejną przerwę poprosił Niewrzawa i to poskutkowało. Start doprowadził do remisu 21:21 a w 58 min wyszedł na prowadzenie dzięki Świerczek i tego prowadzenia nie oddał już do końca. Kolejny mecz Start rozegra u siebie 26.09 o godz. 18 z Zagłębiem Lubin
• Pozostałe wyniki 2.kolejki spotkań: Eurobud JKS Jarosław — Młyny Stoisław Koszalin 24:24 (14:15, 3:5 karne), Perła Lublin — Piotrcovia Piotrków Tryb 28:26 (14:10), Zagłębie Lubin — KPR Kobierzyce (kończy się o godz. 19)