Osiedle Dąbrowa gościło biegaczy na orientację

2020-09-23 08:00:00(ost. akt: 2020-09-22 12:51:50)

Autor zdjęcia: MOSiR

Za nami I runda XII edycji Grand Prix Elbląga w Biegach na Orientację. Tym razem uczestnicy biegów rywalizowali na trasach biegowych wokół osiedla Dąbrowa. Mimo bardzo trudnych tras biegowych, w zawodach udział wzięło 65 biegaczy, w tym 22 kobiety.
Najbardziej obsadzoną kategorią biegową był bieg mężczyzn, w którym wystartowało 25 zawodników. Startowali oni na dystansie 4,5 km z 26 punktami kontrolnymi. Na tym dystansie zwyciężył Michał Kalata. Na drugim miejscu uplasował się Mateusz Dzioba, a na trzecim – Przemysław Kraszewski.

W biegu kobiet wystartowało 15 zawodniczek na dystansie 3,6 km z 19 punktami kontrolnymi. Najlepsza na tym dystansie okazała się Małgorzata Pachnik, przed Justyną Panaszek. Trzecie miejsce zajęła Anna Korczyc.

W kategorii rodzinnej zwyciężyli państwo Rzepeccy, drugie miejsce zajęła rodzina Czerniaków, a trzecie miejsce – rodzina Grynisów.

W kategorii szkół ponadpodstawowych na dystansie 2,3 km z 14 punktami kontrolnymi zwyciężył Piotr Banach z I LO, przed Adamem Koneckim z II LO. W kategorii dziewcząt zwyciężyła Karolina Deptuła z II LO.

W kategorii SP 1-6 na dystansie 0,8 km z 6 punktami kontrolnymi wśród chłopców zwyciężył Ignacy Krajnik z SP Nr 25, przed Ksawerym Dzikiem z SSP Nr 3, a wśród dziewcząt zwyciężyła Oliwia Orzechowska z SP Nr 21, przed Julią Czerniak z SP Nr 25.

W kategorii SP 1 dziewcząt na dystansie 1,5 km z 10 punktami kontrolnymi zwyciężyła Pola Nikonowicz z SP Lipowo.

Zawodnicy startowali zgodnie z przepisami Polskiego Związku Orientacji Sportowej. Za zajęcie trzech pierwszych miejsc w poszczególnych kategoriach wiekowych uczestnicy imprezy otrzymali pamiątkowe dyplomy. Zawodnicy otrzymali również nagrody rzeczowe ufundowane przez Joannę Banach, Olgę Stolarską i rodzinę Wąsickich. W oczekiwaniu na oficjalne zakończenie zawodów z inicjatywy Agnieszki Siemież uczestnicy biegów zebrali trzy worki śmieci z terenów leśnych okalających miejsce startu i mety.

Kolejna, druga runda Grand Prix Elbląga w Biegach na Orientację rozegrana zostanie w sobotę, 24 października 2020 r. w Parku Miejskim Bażantarnia.Biuro zawodów będzie mieściło się przy Restauracji Myśliwska. Start przewidziany jest na godzinę 10.00.