Elblążanin z dwoma złotymi medalami

2020-09-29 11:18:46(ost. akt: 2020-09-29 11:24:57)
Adrian Durma – pierwszy z lewej

Autor zdjęcia: archiwum prywatne

*KICKBOXING\\\W dniach 25 - 27 września w Krynicy Zdrój odbyły się mistrzostwa Polski Wojska Polskiego oraz Służ Mundurowych. Startowało ponad 220 zawodników.
Oprócz reprezentantów Wojska Polskiego, wystartowali także zawodnicy z Jednostek Specjalnych, Komandosi, Służby Ochrony Państwa, Służby Więziennej, Żandarmerii Wojskowej, Straży Granicznej, Policji oraz Państwowej Straży Pożarnej.

W mistrzowskich zmaganiach wystąpił w kategorii wagowej do 74 kg, wielokrotny mistrz kraju Adrian Durma z Państwowej Straży Pożarnej Elbląg. Elblążanin wystąpił w dwóch formułach. W formule point fighting wygrał wszystkie walki przed czasem, a w finale pokonał Konrada Furmanka (PSP Międzyrzec). Nie inaczej było w formule kick light. Tam również w spotkaniu o złoty medal spotkał się z Furmankiem i po tym pojedynku stanął na najwyższym podium.

Obrazek w tresci

Po zakończeniu zmagań mistrzowskich Durma dostał powołanie do reprezentacji Polski na zbliżające się mistrzostwa Europy Służb Mundurowych. — Turniej jak co roku stał na wysokim poziomie. Bardzo chciałbym podziękować moim przełożonym za pomoc w wyjeździe. To duży komfort psychiczny, gdzie wszystko mam dopięte na ostatni guzik i mogę skupić się na treningach — stwierdza Adrian Durma. Teraz przed elblążaninem mistrzostwa Polski seniorów w kickboxingu, które rozegrane zostaną w dniach 16-18 października w Kurzętniku