Komplet punktów dla KPR

2020-10-11 14:38:19(ost. akt: 2020-10-11 14:41:15)
zdjęcie ilustracyjne, archwium

I liga piłkarzy ręcznych: Trzecie zwycięstwo z rzędu zanotował KPR Elbląg. Podopieczni trenera Grzegorza Czapli pokonali na wyjeździe SMS ZPRP Gdańsk
• SMS ZPRP Gdańsk — KPR Elbląg 25:27 (8:13)

KPR: Jaworski, Plak — Chyła 5, Kowszuk 5, Stępień 5, Kowalkowski 3, Nowak 3, Budzich 2, Nowakowski 2, Reseman 1, Załuski 1, Muracki, Pałasz, Solecki, Sprzak, Peret, kary 8 min

Najwięcej dla SMS: Iskra i Reichel po 6, Bernacik 3, kary: 4 min

Piłkarze ręczni KPR nie zwalniają tempa. Drużyna odniosła trzecie zwycięstwo z rzędu, w tym drugie na wyjeździe. Spotkanie w Gdańsku lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy w 9 min prowadzili 3:1. Elblążanie jednak zwarli szyki obronne i wyprowadzając szybkie kontry w 14 min po golu Wojciecha Kowszuka wyszli na prowadzenie 5:3, którego nie oddali już do końca. Kolejne minuty, to wyrównany pojedynek, gol za gol i w 22 min goście prowadzili już tylko jedną bramką 8:7. Jednak końcówka pierwszej odsłony spotkania znów należała do elblążan. Po bramkach: Piotra Budzicha, Adama Nowakowskiego oraz Adama Załuskiego, na trzy min przed przerwą było 11:7 i tęczęść spotkania goście zakończyli 5-bramkową przewagą, prowadząc 13:8. Po przerwie w 40 min nadal wygrywał KPR 19:14. W tym momencie w zespole przyjezdnych wkradło się rozluźnienie i gdańszczanie odrobili trochę strat (16:19). Za kilka min wszystko wróciło do normy. W 50 min KPR wygrywał 23:16 i w tym momencie wiadomo już było, że elblążanie będą bogatsi o trzy punkty.

• Pozostałe wyniki: MKS Grudziądz — Sokół Kościerzyna 26:24 (11:12), Tytani Wejherowo — GKS Żukowo 22:38 (11:17), USAR Kwidzyn — Gwardia Koszalin, Warmia Energa Olsztyn — SMS ZPRP Kwidzyn (kończą się o godz. 19)