środa, 21 października 2020. Imieniny Celiny, Hilarego, Janusza

Fabryczna bez gazu: mamy zimno w mieszkaniach

2020-10-14 20:00:00 (ost. akt: 2020-10-14 14:32:26)

Autor zdjęcia: www.pixabay.com

Mieszkańcy budynków przy ul. Fabrycznej 18, 20 i 28 od 7 października nie mają gazu. — Jestem chora, leżę w lodowatym mieszkaniu, znikąd pomocy — żali się jedna z mieszkanek. — Jak długo to jeszcze potrwa?

— Nie wiem do końca co się dzieje, ponieważ każdy mówi inaczej — opowiada jedna z mieszkanek. —Według zarządcy była jakaś awaria. 7 października o godzinie 11 wyłączono nam gaz. Co prawda wielu mieszkańców ma u nas jeszcze piece, ale ci, którzy robili sobie remonty, to mają ogrzewanie na gaz. Jak ktoś mógł, to po prostu się stąd wyprowadził. Mieszkają tu przecież małe dzieci. Jest zimno i panuje wilgoć. Jak długa ta sytuacja jeszcze potrwa?

Sprawę starał się wyjaśnić zarządca. — Gaz został zamknięty przez gazownię — informuje Marian Muła, zarządca budynków. — Te instalacje mają po 70 lat, a niektóre nawet więcej. Są wykonane w starym systemie tzw. skręcanym. System ten ma to do siebie, że jak był gaz miejski, to ciągną za sobą substancje smoliste i uszczelniał te instalacje. Gaz ziemny natomiast instalacje suszy przez co ona się rozszczelnia. Na ul. Fabrycznej nastąpiła awaria. Trzeba ją naprawić, co nie należy do prostych zadań.

— My staramy się, żeby to było zrobione jak najszybciej — dodaje zarządca. — Doskonale rozumiemy sytuację mieszkańców. I informujemy wszystkich o naszych poczynaniach. Fabryczna 28 jest praktycznie na ukończeniu. W przypadku Fabrycznej 18 musimy niestety wziąć kredyt na naprawę. Prace powinny rozpocząć się pod koniec października. To naprawdę szybko.

K


Czytaj e-wydanie
Dziennik Elbląski zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. krzyżak #2986075 | 93.105.*.* 15 paź 2020 11:01

    W wieżowcu na 1000-lecia gazu nie ma od września, a instalacja nie ma 70 lat. Problemem są zarządcy, którzy nastawieni są tylko na branie. Może mały ranking zarządców w Elblągu? To może być ciekawy i pouczający temat.

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz