Piątek, 30 października 2020. Imieniny Augustyny, Łukasza, Urbana

Na siłowni jest bezpiecznie

2020-10-16 20:00:00 (ost. akt: 2020-10-16 14:46:02)

Autor zdjęcia: www.pixabay.com

Od 17 października, decyzją rządu, siłownie w całej Polsce ponownie zostaną zamknięte. Z tą decyzją nie wszyscy się zgadzają. Właściciele siłowni twierdzą bowiem, że u nich jest bezpiecznie.

— Wszyscy mamy nadzieję, że przetrwamy ten trudny dla nas czas — mówi pani Arleta z siłowni Generacja Fitness w Elblągu. — Mamy też ogromną nadzieję, że nie będzie to trwało tak długo, jak za pierwszym razem. Wydaje mi się, że rząd za bardzo naciska na branżę fitness. Nie słyszałam jeszcze o przypadku zachorowania na koronawirusa w siłowni, a znowu jesteśmy na pierwszej linii do zamknięcia.

Pani Arleta twierdzi, że siłownie przestrzegają wszystkich narzuconych przez rząd zasad. — Utrzymujemy liczbę osób, jaka została ustalona, dezynfekujemy sprzęty, nasi klienci też stosują się do wszystkich zasad. Do nas i tak przychodzi mniej osób niż przed pandemią.

— Wierzę w to, że właściciele siłowni nie będą musieli zamykać swoich firm. Mam nadzieję, że to przetrwamy i wyjdziemy z tego wszystkiego obronną ręką.

Co na ten temat sądzą stali bywalcy siłowni? — Ja mam obawy przed zarażeniem się, bo to jednak jest miejsce, gdzie się więcej chucha na siebie, więcej poci i dotyka spoconymi rękoma różnych przyrządów — mówi jedna z nich. — Jednak są środki odkażające z których korzysta się przed używaniem urządzeń do ćwiczeń. Maty, ciężarki, poręcze można zdezynfekować samemu przed ich użyciem, ale oczywiście ćwiczy się bez maseczek. Ubolewam nad zamknięciem siłowni, bo zdaję sobie sprawę, że brak ćwiczeń rozleniwia i dotychczasowe rezultaty i wysiłki mogą być zaprzepaszczone.

K


Czytaj e-wydanie
Dziennik Elbląski zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. odczłowieczony #2987241 | 188.47.*.* 16 paź 2020 22:03

    "rząd" nie ma pojęcia co robić. zachowują się jak dzieci we mgle

    Ocena komentarza: warty uwagi (8) ! - + odpowiedz na ten komentarz