Łatwe zwycięstwo KPR [ZDJĘCIA]

2020-10-25 14:08:05(ost. akt: 2020-10-25 14:27:31)

Piłkarze ręczni KPR Elbląg odnieśli czwarte zwycięstwo z rzędu. Podopieczni trenera Grzegorza Czapli pokonali SMS ZPRP Kwidzyn 29:18 i awansowali na drugie miejsce w tabeli.

• KPR Elbląg — SMS ZPRP Kwidzyn 29:18 (13:6)
KPR: Jaworski, Plak — Chyła 6, Stępień 6, Nowakowski 3, Pałasz 3, Roseman 3, Budzich 2, Kowszuk 2, Muracki 1, Nowak 1, Peret 1, Załuski 1, Sprzak, Solecki, Robak, kary 2 min

Najwięcej dla SMS: Matela, Maszczyk, Słupski, Tokarczyk po 3, kary 4 min

Gospodarze do meczu przystąpili z dużą wolą walki i odniesienia zwycięstwa. Już początek spotkania pokazał, kto będzie rządził na boisku. W 9 min KPR wygrywał już 6:0. Za chwilę trener gości Maciej Mroczkowski wziął czas i młodzież SMS odrobiła trochę strat. Po 20 min przegrywała 5:9. Jeszcze przed przerwą, wszystko, ze strony elblążan wróciło do normy. Gospodarze zdobyli cztery gole, stracili tylko jednego i na przerwę schodzili z zaliczką siedmiu bramek, prowadząc 13:6.
Po przerwie podobnie jak w pierwszej odsłonie spotkania, pojedynek toczył się pod dyktando elblążan. Zanosiło się na pogrom gości, którzy w 42 min przegrywali 7:22. Wówczas trener Czapla zaczął rotować składem i dał więcej pograć zmiennikom. Choć momentami gra była wyrównana, to zwy7cięstwo elblążan nie podlegało dyskusji.

• Pozostałe wyniki: Warmia Energa Olsztyn — Gwardia Koszalin 28:27 (12:13), USAR Kwidzyn — Nielba Wągrowiec 30:36 (12:20), SMS ZPRP Gdańsk — GKS Żukowo, Tytani Wejherowo — Sokół Kościerzyna - przełożone. Pauzował MKS Grudziądz