Słaba gra i porażka

2020-10-25 17:52:38(ost. akt: 2020-10-25 19:10:33)
zdjęcie ilustracyjne, archiwum

Czwarty wyjazdowy a trzeci mecz z rzędu rozegrały piłkarki ręczne Startu Elbląg. Tym razem gościły na Dolnym Śląsku, gdzie przegrały z KPR Kobierzyce.
* KPR Kobierzyce — Start Elbląg 32:25 (17:10)

START: Kepesidou, Pająk — Choromańska 4, Waga 2, Bojicić, Gędłek, Szczepanik 7, Pękala 2, Cygan, Dronzikowska, Stapurewicz 1, Rancić 3, Agović 2, Jaszczuk 4. kasry 8 min.

Najwięcej dla KPR: Despodovska 10, Janas 8, Wiertelak 6, kary: 8 min

Przed meczem elblążanki zapowiadały walkę i zdobycie punktów z brązowym medalistą mistrzostw Polski KPR Kobierzyce. Ale wydarzenia na boisku nie potwierdziły tej teorii. Elblążanki zagrały słabo i w efekcie przegrały spotkanie. Już początek meczu, rozpoczął się po myśli zespołu z Dolnego Śląska, który po kwadransie gry prowadził 8:4. W tej części spotkania drużyna gości grała zbyt nonszalancko, nie wykorzystując wiele sytuacji na zdobycie goli, a ponadto gra w defensywie wyglądała jak ser szwajcarski. Na pięć minut przed przerwą podopieczne trenerki Edyty Majdzińskiej wygrywały 13:8, by pierwszą odsłonę spotkania zakończyć rezultatem 17:10. Po przerwie. drużyna elbląska zaczęła grać już poprawniej, bardziej składniej i w 44 min, goniąc wynik, przegrywała już tylko trzema golami 19:22. Jednak później, sprawy w swoje ręce wzieły kobie3rzynianki i prowadząc w 50 min 27:20 7-bramkową przewagę dowiozły do końca

• Pozostałe wyniki 6.kolejki: Perła Lublin — Ruch Chorzów 42:22 (18:11), Piotr5covia Piotrków Tryb — Młyny Stoisław Koszalin 33:28 (17:13), Eurobud JKS Jarosław — Zagłębie Lubin 22:30 (9:16)