Wtorek, 9 marca 2021. Imieniny Dominika, Franciszki, Katarzyny

Ozdrowieńcu, osocze oddasz już w Elblągu

2020-11-12 14:36:38 (ost. akt: 2020-11-12 14:41:47)

Autor zdjęcia: pixabay

Jakiś czas temu informowaliśmy, że ozdrowieńcy z województwa warmińsko-mazurskiego mogą oddać osocze jedynie w olsztyńskim RCKiK. Sytuacja uległa zmianie.

Z problemem zgłosił się do nas czytelnik: — Jestem ozdrowieńcem, w telewizji zobaczyłem informację, że moje osocze może pomóc innym. Zgłoś się do jednego z Centrów Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa i oddaj osocze — usłyszałem, więc postanowiłem skontaktować się z najbliższym mi, elbląskim oddziałem. Okazało się jednak, że RCKiK w Elblągu osocza nie pobiera i muszę udać się do Olsztyna. Chciałbym pomóc, ale nie jestem w stanie kilka razy w miesiącu przemierzać ponad 100 kilometrów. Czy ta sytuacja się zmieni? Myślę, że w Elblągu i okolicach znaleźliby się ochotnicy, ale dystans, który musieliby pokonywać, może ich skutecznie zniechęcić do pomocy — informował nas elblążanin.

Na zmiany nie trzeba było czekać długo. Dziś na stronie Urzędu Miejskiego w pojawiła się ciekawa dla wszystkich pragnących oddać osocze ozdrowieńców z Elbląga.

Ozdrowieńcy z Elbląga i okolic, którzy chcieliby oddać osocze, nie muszą jechać do Gdańska, czy Olsztyna. Osocze mogą oddać w elbląskim Oddziale Terenowym Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Olsztynie — przekazuje UM.

Elbląski oddział mieści się przy Bema 80. Szczegółowe informacje na temat tego, kto może oddać osocze i jakie warunki trzeba spełnić, uzyskasz pod numerem telefonu 55 235 22 13, lub na stronie internetowej RCKiK.Czytaj e-wydanie
Dziennik Elbląski zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB