Czwartek, 21 stycznia 2021. Imieniny Agnieszki, Jarosława, Nory

Uwaga! Rano może być ślisko!

2020-11-20 08:00:00 (ost. akt: 2020-11-19 21:38:37)

Autor zdjęcia: KMP Elbląg

Zmieniła się aura. Jest ciemniej a na drodze szczególnie rano może być ślisko. Policja apeluje do kierowców o ostrożność.

Warto liczyć się z tym, że jadąc samochodem, szczególnie poza miastem możemy napotkać miejsca mokrej i śliskiej nawierzchni. Obecna aura nie sprzyja bezpieczeństwu, które w dużej mierze zależy od naszego zachowania. Szybciej zapada zmrok, a szczególnie rano nawierzchnie dróg mogą być pokryte warstwą mokrych liści, które spadają z drzew. Szczególnie niebezpieczne może być hamowanie w momencie, gdy liście zalegają na jednej części pasa. Może to doprowadzić do obrócenia auta. Policjanci apelują o ostrożność i przypominają także o używaniu elementów odblaskowych.

Piesi i rowerzyści stanowią w okresie jesienno-zimowym szczególnie zagrożoną grupę uczestników ruchu drogowego. Nie zawsze oświetlone drogi, brak wyznaczonych miejsc do bezpiecznego poruszania się pieszych po drodze (zwłaszcza poza obszarami zabudowanymi) oraz niewłaściwy sposób korzystania z dróg przez samych pieszych sprawiają, że może dochodzić do wypadków. Apelujemy do pieszych i rowerzystów, aby w tych niebezpiecznych miesiącach dbali o swoje bezpieczeństwo i używali elementów odblaskowych.

kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu


Czytaj e-wydanie
Dziennik Elbląski zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB