Sobota, 16 stycznia 2021. Imieniny Mascelego, Walerii, Włodzimierza

Elbląski Szpital Miejski zostanie rozbudowany

2020-11-20 17:52:03 (ost. akt: 2020-11-20 17:53:30)

Autor zdjęcia: UM Elbląg

Dziś, 20 listopada, w Urzędzie Miejski w Elblągu podpisano umowę z gdańską firmą, która zajmie się budową bloku operacyjnego i modernizacją czterech oddziałów Szpitala Miejskiego. Koszt obu inwestycji wyniesie około 41 mln zł.

- To jest bardzo dobry dzień dla miasta, bowiem od dłuższego czasu zabiegamy o to, aby zmodernizować Szpital Miejski – mówił Witold Wróblewski, prezydent Elbląga. - Poprzedni przetarg nie przyniósł rozstrzygnięcia, musieliśmy zmienić trochę zakres rzeczowy tego przedsięwzięcia, projekt otrzymał dofinansowanie ze Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych. Najważniejsze jest to, że udało się wyłonić wykonawcę tych zadań.

Szpital Miejski w maju ogłosił przetarg na dwa zadania, czyli budowę bloku operacyjnego z centralną sterylizatornią, koszt prawie 25 mln zł. oraz modernizację czterech oddziałów: pediatrycznego, chirurgii dziecięcej, rehabilitacji kardiologicznej i psychiatrycznego wraz z wyposażeniem, koszt 16 mln zł. Najkorzystniejszą ofertę złożyła firma Kamaro z Gdańska.

- Jest to kolejny przykład celowości połączenia obu szpitali. Po połączeniu szpital uzyskał wyższy stopień referencyjności, dzięki czemu mogliśmy wnioskować o środki unijne – mówił prezydent.

Piątek był dobrym dniem dla placówki. Elbląski szpital zajął bowiem piąte miejsce w Polsce wśród „Liderów Zarządzania”w kategorii szpitali o kontraktach publicznych od 39 do 89 mln złotych. W tegorocznej edycji rankingu udział wzięło 221 szpitali. Ocenie zostały poddane: efektywność aktywów pozwalającą na ocenę efektywności zarządzania majątkiem szpitala, rentowność sprzedaży netto, pokazującą jaka część przychodów pozostaje do dyspozycji jednostki po odliczeniu wszelkich kosztów i podatków oraz dynamika przychodu z NFZ, czyli procentowy przyrost kontraktu/ryczałtu rok do roku. Klasyfikacja opiera się wyłącznie na informacjach zawartych w sprawozdaniach finansowych placówek za 2018 r. i nie obejmuje innych danych. Autorem metodologii rankingu i obliczeń jest BFF Banking Group.

K


Czytaj e-wydanie
Dziennik Elbląski zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB