Antoni Czyżyk: Apelujemy w trosce o bezpieczeństwo rozwoju Elbląga

2020-11-27 14:00:00(ost. akt: 2020-11-27 13:47:00)
Antoni Czyżyk: Mamy nadzieję, że w ciągu najbliższych dwóch, trzech lat możliwa będzie rozbudowa naszego obiektu

Antoni Czyżyk: Mamy nadzieję, że w ciągu najbliższych dwóch, trzech lat możliwa będzie rozbudowa naszego obiektu

Autor zdjęcia: Ryszard Biel

Część samorządów zdecydowała się wystosować do rządu apel o niewetowanie budżetu Unii Europejskiej. Z podobnym wystąpiła Rada Miejska w Elblągu. Jak przyznaje Antoni Czyżyk, nie ma w nim aspektów politycznych, a jedynie troska o rozwój miasta.
— Jest on skierowany do rządu w trosce o nasz samorząd, a nawet wszystkie samorządy, po których widać, jak zmieniały swoje miasta dzięki unijnym środkom, i w trosce o bezpieczeństwo całego sektora samorządowych finansów publicznych. Myślę, że jest to zasadne i nie widać w tym żadnego aspektu politycznego — mówi Antoni Czyżyk. — Uważam, że naszym zadaniem, jako samorządu, jest dbanie o mieszkańców Elbląga, a to dzięki środkom unijnym zmienia się infrastruktura, z której korzystamy. Dzięki nim zmienia się miasto. Ten apel jest więc kierowany w trosce o bezpieczeństwo rozwoju Elbląga — przyznaje przewodniczący elbląskiej Rady Miejskiej.

Treść pisma wywołała długą dyskusję podczas ostatniego spotkania rady. Jej efektem było wniesienie do stanowiska kilku poprawek. Uchwałę poparło 16 radnych (Koalicja Obywatelska, komitet KWW Witolda Wróblewskiego), przeciwnych było 8 (PiS), a jeden z radnych — Paweł Fedorczyk — głosu nie oddał. Do uchwały, która trafić ma do Kancelarii Premiera i Kancelarii Prezydenta, na propozycję radnych PiS, dołączone zostaną wyniki głosowania.

Jak ocenia je przewodniczący Rady Miejskiej w Elblągu? — Nie chciałbym ich oceniać — odpowiada Antoni Czyżyk.

I dodaje: — Jako radni uważamy, że każdy z nas ma prawo mieć własne poglądy na temat tego, czym jest Unia Europejska, co i komu daje. W naszym apelu nie ma podtekstów politycznych, nie było też żadnych nacisków. Moim zdaniem uzyskaliśmy kompromis. Jesteśmy jednym z wielu samorządów, który taki apel niosą. Wiemy, w jaki sposób budżetujemy przyszłość i w jaki sposób sięgać po środki europejskie, które pomagają nie tylko w rozwoju infrastruktury, ale i działań społecznych, a co za tym idzie w tworzeniu dodatkowych miejsc pracy. Możemy unowocześniać infrastrukturę, którą mamy w zasobach, tak by była bezpieczna dla wszystkich mieszkańców dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technologii, w tym tych komunikacyjnych dla osób niepełnosprawnych. Myślę, że bez środków unijnych nie umielibyśmy sobie z tym poradzić, a sam program merytoryczny by nie wystarczył, bo nasze dzisiejsze oczekiwania względem infrastruktury są większe.


Czytaj e-wydanie
Dziennik Elbląski zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl



Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Polak Patriota #3013802 | 83.20.*.* 29 lis 2020 00:10

    Czyżyk ptaszyno weź przeczytaj sobie fraszkę Krasickiego Ptaszki w klatce i wyciągnij z niej wnioski.

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz

  2. Polak Patriota #3013225 | 83.20.*.* 27 lis 2020 22:04

    Tak jak niejaki Czyżyk może myśleć tylko zaprzaniec i niemiecki wasal. Cytując hasła " wściekłych macic " z którymi widać za pieniadze niemieckie ściśle współpracujecie i chcecie POzbawić Polske Niepodległości uczciwi Polacy takim sługusom mówią "WYPIERDALAĆ "

    Ocena komentarza: warty uwagi (11) odpowiedz na ten komentarz