Poniedziałek, 12 kwietnia 2021. Imieniny Juliusza, Lubosława, Wiktoryny

OSP Stegny otrzymała nowy wóz

2020-12-09 14:00:31 (ost. akt: 2020-12-09 12:18:11)

Autor zdjęcia: MiG Pasłęk

8 grudnia był szczęśliwym dniem dla strażaków ze wsi Stegny (gmina Pasłęk). Otrzymali oni bowiem średni samochód ratowniczo-gaśniczy, który z pewnością przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa mieszkańców.

- Gmina nie szczędzi pieniędzy na bezpieczeństwo publiczne - czytamy na stronie Miasta i Gminy Pasłęk. - Co roku wspiera policję i Państwową Straż Pożarną. W budżecie gminy zawsze znajdują się pieniądze na wyposażenie i utrzymanie 7 Ochotniczych Straży Pożarnych. W tym roku Rada Miejska przeznaczyła 120 tysięcy złotych na zakup średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla OSP w Stegnach. To jedna z lepszych jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych w naszej gminie. Naczelnik OSP Maciej Lewczuk i jego strażacy, to ludzie niezwykle aktywni, pracowici, odważni, niosący pomoc w każdej chwili. Nowy nabytek miejscowych druhów OSP podniesie efektywność bojową jednostki.

8 grudnia 2020 r. w miejscowości Stegny dokonano uroczystości przekazania zakupionego samochodu. Burmistrz Pasłęka dr Wiesław Śniecikowski w obecności zaproszonych gości uroczyście przekazał wóz strażakom.

oprac. K


Czytaj e-wydanie
Dziennik Elbląski zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB