środa, 27 stycznia 2021. Imieniny Anieli, Juliana, Przemysława

Nie przyjmuję MANDATU

2021-01-14 08:00:48 (ost. akt: 2021-01-14 10:02:23)

Autor zdjęcia: Ryszard Biel

Elbląski Strajk Kobiet nie składa broni. Wręcz przeciwnie - po dłuższej przerwie organizatorzy zamierzają po raz kolejny wyjść na ulice.

"Dziś próbują nas pozbawić jednego z fundamentalnych praw: domniemania niewinności - piszą w poście na FB organizatorzy. - Rząd chce odebrać nam prawo odmowy mandatu. To kolejna pożałowania godna próba pozbawienia nas naszych konstytucyjnych praw.

Nie wiemy jak WY, ale MY nie zostawimy tak tego. Postanowiliśmy zamanifestować nasz sprzeciw, do czego i Was gorąco zachęcamy!!!

Jak wszyscy dobrze wiemy, zgromadzenia powyżej 5 osób nie są w obecnych czasach najrozsądniejszym pomysłem. Ale warto jednak dbać o swoje zdrowie i samopoczucie. Zakładamy maseczki na twarz, ciepło się ubieramy i wychodzimy z domu - jeszcze to nam wolno!"

Jakie jest więc plan Elbląskiego Strajku Kobiet? - Nasza propozycja to krótki, zimowy spacer dla zdrowia z zachowaniem dystansu oraz z odpowiednimi transparentami. Pokazaliście już nie raz inwencję twórczą. Pokażcie to znów.
Zapraszamy Was w piątek - 15.01.2021 roku. My spacerujemy z Pl. Słowiańskiego od godziny 18.00 - a Wy???

Jak piszą organizatorzy: "Co przewiduje projekt ustawy? Dotychczas, jeśli policja twierdziła, że popełniłeś wykroczenie i chciała wystawić Ci mandat, można było odmówić i sprawa trafiała do sądu.
Według projektu NIE BĘDZIE MOŻNA JUŻ ODMÓWIĆ PRZYJĘCIA MANDATU. Jeśli policja będzie twierdzić, że popełniliśmy wykroczenie, musimy przyjąć mandat I ZAPŁACIĆ GRZYWNĘ. Do tej pory kiedy nie zgadzaliśmy się z mandatem i omawialiśmy jego przyjęcia, to policja musiała zebrać dowody w sprawie i wysłać do sądu wniosek o ukaranie. Jeśli ustawa wejdzie w życie, TO MY MUSIMY ODWOŁAĆ SIĘ DO SĄDU.
Według projektu to nie policja ma zbierać dowody przeciwko tobie, lecz ty masz zebrać dowody swojej niewinności. I masz to zrobić w ciągu 7 dni, bo potem tracisz prawo do ich zgłaszania.

W całej ustawie chodzi o to, aby utrudnić walkę z niesłusznie nakładanymi mandatami. Ta ustawa to nie tylko kij na protestujące kobiety. Równie boleśnie "oberwi" się kierowcom czy spacerowiczom, którzy “zapomnieli” maseczek .
Kiedy ustawa wejdzie w życie, to policja zyskuje wielką władzę, otrzymuje uprawnienie do nakładania kary. Od tej kary możesz się odwołać, ale to ty musisz zebrać dowody swojej niewinności, a nie jest to łatwe. W międzyczasie musisz zapłacić grzywnę, którą dopiero później sąd może uznać za niesłuszną. A jeśli walczyłeś o swoje prawa i wniosłeś odwołanie, może cię spotkać przykra niespodzianka i wyższa kara w samym sądzie w przypadku przegranej sprawy." - kończą organizatorzy.


Czytaj e-wydanie
Dziennik Elbląski zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


Komentarze (7) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. ancomge #3041786 | 77.83.*.* 15 sty 2021 09:52

  www︎.︎Kaamy︆.︆net - świetny projjekt dla dorrosłych, którzy chcą znaleźc parrtnera do ssekssu

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. agupex #3041654 | 92.222.*.* 15 sty 2021 06:15

  www︎.︎Kaamy︆.︆net - świetny projjekt dla dorosłych, którzy chcą znaleźć partnera do ssekssu

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. oxbecal #3041552 | 77.83.*.* 14 sty 2021 22:59

  www︎.︎Domeser︆.︆com - świetny projekt dla dorrosłych, którzy chcą znaleźc partnera do sseksu

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. nsurilom #3041113 | 77.83.*.* 14 sty 2021 16:00

  www︎.︎Domeser︆.︆com - świetny projjekt dla dorrosłych, którzzy chcą znaleźć parrtnera do sseksu

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. flinimot #3040866 | 77.83.*.* 14 sty 2021 12:18

  www︎.︎Domeser︆.︆com - świetnny projjekt dla dorosłych, którzy chcą znnaleźć parrtnera do ssekssu

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (7)