Piątek, 5 marca 2021. Imieniny Aurory, Fryderyka, Oliwii

Międzynarodowe spotkania pomimo pandemii

2021-01-18 20:00:00 (ost. akt: 2021-01-18 15:38:00)

Autor zdjęcia: SP 11

ETwinning jest dobrodziejstwem, dzięki któremu uczniowie mają okazję poznać swoich zagranicznych rówieśników — przekazuje Magdalena Szyk-Wojtkiewicz z SP 11 w Elblągu. To właśnie dzięki tej platformie uczniowie zaangażowali się w niezwykły projekt.

ETwinning to europejska platforma umożliwiająca zdalną współpracę szkół i przedszkoli. W programie uczestniczy już 216 943 szkół i 887 971 nauczycieli z całej Europy, którzy wspólnie realizują 116 820 projektów edukacyjnych.

Program nie jest nowością, bo zainaugurowany został w 2005 roku jako główna akcja Programu eLearning Komisji Europejskiej, od 2014 eTwinning jest ściśle związany z Erasmus+, czyli programem UE, odpowiadającym za wspieranie edukacji, szkoleń, inicjatyw młodzieżowych i sportowych.

ETwinning okazał się świetnym narzędziem w dobie obostrzeń, z którymi dziś przyszło nam się zmierzyć.

— Europejska platforma współpracy szkół eTwinning jest dobrodziejstwem, dzięki któremu uczniowie mają okazję poznać swoich zagranicznych rówieśników i komunikować się z nimi w najbardziej naturalnym środowisku, jakim jest spontaniczna rozmowa podczas realizacji międzynarodowych projektów współpracy szkół bez kosztów i spotkań na żywo — przekazuje Magdalena Szyk-Wotkiewicz ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Elblągu.

Uczniowie jedenastki zaangażowali się właśnie w realizację projektu pod nazwą eTwinningland. Jakie są jego cele?

— Przede wszystkim kształcenie kompetencji językowych uczniów, ponieważ językiem projektu jest język angielski. Ponadto, uczniowie poszerzą umiejętności wykorzystania TIK (technologie informacyjno-komunikacyjne — przyp. red.), kompetencje miękkie, takie jak praca w zespole międzynarodowym, kreatywność, komunikatywność, czy organizację pracy. ETwinningland to projekt, w którym siły jednoczą szkoły z Polski, Turcji, Ukrainy, Macedonii, Grecji i Serbii — informuje pani Magdalena.

— Nasz świat cierpi z powodu pandemii Covid-19, szkoły są zamknięte, a kształcenie na odległość lub uczenie hybrydowe zastąpiły w wielu krajach edukację bezpośrednią. Jako partnerzy chcemy, aby nasi uczniowie pozostawali w kontakcie z innymi studentami i poprawiali umiejętności językowe — czytamy na blogu eTwinningland.

https://m.wm.pl/2021/01/orig/obraz-2021-01-18-153643-673092.jpg

Uczniowie klasy czwartej już zalogowali się na platformę Twin Space, gdzie podczas spotkań z opiekunem projektu dokonali autoprezentacji oraz przygotowali kartki świąteczne z własnymi życzeniami napisanymi w języku angielskim.
W sobotę 2 stycznia uczestnicy eTwinningland wzięli udział w międzynarodowym spotkaniu noworocznym on-line.

— Każdy miał okazję powiedzieć kilka zdań o sobie, świetny sposób na rozwijanie umiejętności komunikacyjnych w języku angielskim. Poza tym zagraliśmy w grę językową związaną ze słownictwem bożonarodzeniowym oraz quiz o uczestnikach projektu, którzy przedstawiali się, wybierając przymiotnik, zaczynający się na pierwszą literkę imienia. Nasi uczniowie to: Great Gabi, Brave Bartek, Amazing Ala oraz Wonderful Wiktoria — relacjonuje Magdalena Szyk-Wojtkiewicz.

I dodaje: — Noworoczne party nie obyło się bez tańców i śpiewu między innymi "Jingle Bells". A najwięcej śmiechu wprowadziły łamańce językowe wypowiadane nie tylko przez uczniów, ale i nauczycieli.

Bloga eTwinningland znajdziesz tutaj.


Czytaj e-wydanie
Dziennik Elbląski zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.plKomentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. bibtode #3043929 | 77.83.*.* 18 sty 2021 20:25

    www︎.︎Kaamy︆.︆net - świetnny projjekt dla dorrosłych, którzzy chcą znaleźć partnera do ssekssu

    ! - + odpowiedz na ten komentarz