Czwartek, 4 marca 2021. Imieniny Adrianny, Kazimierza, Wacława

Dowóz na szczepienia

2021-01-21 16:00:00 (ost. akt: 2021-01-21 11:41:08)

Autor zdjęcia: www.pixabay.com

Gmina Miasto Elbląg organizuje dowóz dla osób niepełnosprawnych oraz osób powyżej 70 roku życia, które nie mogą samodzielnie dotrzeć do punktu szczepienia (zgodnie z decyzją i wytycznymi Wojewody Warmińsko-Mazurskiego).

Transport przeznaczony jest dla niepełnosprawnych mieszkańców Elbląga posiadających aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N lub odpowiednio I grupę z w/w schorzeniami oraz osób powyżej 70 roku życia mających obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do najbliższego względem miejsca zamieszkania - punktu szczepień.

Potrzebę transportu należy zgłaszać w punkcie szczepień podczas rejestracji lub poprzez miejską infolinię.

Infolinia dotycząca dowozu:
Pod koniec ubiegłego tygodnia w Urzędzie Miejskim w Elblągu uruchomiona została infolinia, która funkcjonować będzie w dni robocze w godzinach od 8 do 15.
Numer infolinii: +48 55 221 21 20.

Warunkiem przyjęcia zgłoszenia i realizacji usługi transportu będzie:

1. posiadanie wyznaczonego terminu szczepienia – osoba zgłaszająca potrzebę usługi poprzez infolinię będzie musiała podać wyznaczony dzień i godzinę szczepienia oraz punkt szczepień;

2. w przypadku osób niepełnosprawnych – posiadanie aktualnego orzeczenia z Powiatowego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R (upośledzenie narządu ruchu) lub N (choroby neurologiczne) lub aktualnego orzeczenia z ZUS o I grupie inwalidzkiej, z w/w schorzeniami
- w przypadku pozostałych osób powyżej 70 roku życia – złożenie oświadczenia o braku możliwości samodzielnego dotarcia do punktu szczepień

3. zgłoszenie potrzeby transportu niezwłocznie z chwilą wyznaczenia terminu szczepienia, nie później niż na 1 dzień przed wyznaczonym terminem szczepienia.

W ustalonym terminie i godzinie nastąpi transport z miejsca zamieszkania do punktu szczepień i z powrotem, samochodem dostosowanym do potrzeb osób niepełnosprawnych.

WAŻNE!
Dowozem do punktu szczepień realizowanym przez Urząd Miejski w Elblągu nie mogą być objęte osoby które ze względów zdrowotnych wymagają użycia transportu sanitarnego. Transport taki realizowany powinien być ze wskazań medycznych po uprzedniej decyzji lekarza o kwalifikacji do takiego transportu;
które z uwagi na stan zdrowia wymagają podania szczepionki przez zespół wyjazdowy w miejscu zamieszkania. W takim celu, przy dokonywaniu rejestracji na szczepienie, należy ustalić, czy wybrany punkt szczepień dysponuje zespołem wyjazdowym.

Apelujemy, aby w przypadku, gdy osoby wymagające dowozu nie będą w stanie samodzielnie skorzystać ze środka transportu, zapewnić w miarę możliwości wsparcie drugiej osoby (członka rodziny lub opiekuna), a w przypadku wystąpienia barier architektonicznych uniemożliwiających dotarcie do środka transportu, rozważyć podanie szczepionki przez zespół wyjazdowy punktu szczepień.

Łukasz Mierzejewski, Biuro Prasowe Urzędu Miejskiego w Elblągu


Czytaj e-wydanie
Dziennik Elbląski zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB